REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

W sieci pojawiły się zwiastuny 2. sezonu „Snowpiercer”. 5 pytań, na które odpowiedzą nowe odcinki

„Snowpiercer” był jednym z najpopularniejszych licencjonowanych seriali na Netflix Polska w zeszłym roku. Nie powinno więc nikogo dziwić, że zapowiedziany na styczeń 2. sezon produkcji budzi ekscytację widzów. Tym bardziej, że do obsady dołączył Sean Bean. Czego na temat fabuły 2. części dowiedzieliśmy się z dwóch opublikowanych właśnie zwiastunów?

12.01.2021
16:01
snowpiercer netflix
REKLAMA
REKLAMA

Uwaga! Tekst zawiera spoilery dotyczące zakończenia 1. sezonu serialu.

„Snowpiercer” to popularna postapokaliptyczna historia opowiadająca o tytułowym pociągu podróżującym bez końca po świecie zniszczonym przez nową epokę lodowcową. Jego pomysłodawcą i najpotężniejszym człowiekiem w tej silnie klasowej społeczności jest Joseph Wilford. W trakcie oglądania kolejnych odcinków 1. sezonu dostępnej na Netfliksie produkcji, widzowie mogli się jednak przekonać, że w serialowej wersji „Snowpiercera” pod czczonego w przednich wagonach mężczyznę podszywa się Melanie Cavill. Nie był to jednak koniec opowieści pana Wilforda.

Od lipca zeszłego roku wiemy bowiem, że bohater przeżył i spędził lata na pokładzie innego pociągu zwanego Big Alice. Będzie też pełnić niezwykle istotną rolę głównego antagonisty w 2. sezonie, a wcieli się w niego nie kto inny jak Sean Bean. Opublikowane w ostatnich godzinach dwa nowe zwiastuny pokazują to w pełnej okazałości. Materiały wypuszczone na YouTube'a przez stację TNT (czyli oryginalnych twórców) oraz platformę Netflix będącą globalnym dystrybutorem serii „Snowpiercer” zdradzają zresztą bardzo wiele ciekawych szczegółów na temat fabuły nowych odcinków.

Snowpiercer Netflix – 5 pytań, na które musi odpowiedzieć 2. sezon serialu:

Co wydarzyło się między Melanie Cavill, jej córką i panem Wilfordem?

Fani produkcji przez znaczną większość 1. sezonu zastanawiali się, kim dokładnie jest Melanie Cavill i dlaczego podszywa się pod prawdziwego Wilforda. Niektórzy spekulowali, że robi to z jego rozkazu. Według innych przejęła władzę we własne ręce. Okazało się, że w serialu multimilioner nigdy nie wszedł na pokład Snowpiercera. Został bowiem zostawiony na pewną śmierć przez Cavill, ponieważ z kimś tak egocentrycznym u sterów życie w pociągu byłoby nie do zniesienia. Okazuje się jednak, że Wilford przeżył tamte wydarzenia, a w dodatku w jakiś sposób ocalił Alexandrę Cavill, czyli uważaną za zmarłą córkę Melanie. Nie wiemy jednak, jak do tego doszło.

Jak wygląda życie na pokładzie pociągu Snowpiercer po przejęciu władzy przez Ogon?

Inaczej niż w filmie „Snowpiercer: Arka przyszłości” życie w mającym ponad tysiąc wagonów pociągu zostaje pokazane widzom w dosyć wyraźnych szczegółach. Nie oznacza to natomiast, że scenarzyści odeszli od typowego dla tej historii wątku rewolucji. Mieszkańcom Ogona udaje się przejąć władzę pod koniec 1. sezonu, ale radość z obalenia klasowego systemu zarządzonego przez Wilforda nie trwa długo.

Ostatnie wagony stają się po połączeniu z Big Alice granicą między dwoma pociągami, a w ten sposób zmienia się cały układ sił. W jaki sposób działa demokracja Andre Laytona i czy mężczyzna będzie musiał porzucić swoje ideały, gdy przyjdzie mu zmierzyć się z pierwszymi trudnościami sprawującego władzę? Zwiastuny sugerują, że podobna tematyka pojawi się w nowym sezonie.

Komu lojalni pozostaną mieszkańcy prawie 994 wagonów?

W kontekście poprzedniego pytania wyłania się też kwestia lojalności. Dawne podziały nie zanikną bowiem tak łatwo, a Joseph Wilford będzie dla wielu niegdyś wpływowych mieszkańców Snowpiercera obietnicą powrotu do status quo. Widać to na przykładzie scen pokazujących, że litera „W” stanie się dla wielu symbolem swoistego powrotu do normalności. A to sugeruje przynajmniej częściowe odwrócenie paradygmatu „dobry ogon – źli bogacze”. Zwłaszcza, że rodzi się pytanie o to, kogo wybiorą pasażerowie ze środka.

Jaki jest prawdziwy cel Josepha Wilforda?

Sean Bean to aktor znany ze swoich częstych śmierci na ekranie. Lepiej byłoby jednak powiedzieć, że jest artystą bardzo wszechstronnym, potrafiącym wiarygodnie grać i bohaterów, i złoczyńców. Na bazie pierwszych ujęć pokazanych w materiałach promocyjnych można wywnioskować, że jego pan Wilford będzie postacią przebiegłą, nieugiętą, ale też łatwo wpadającą w gniew i lubiącą posłuch. Jednocześnie można odnieść wrażenie, że zależy mu nie tylko na odzyskaniu kontroli nad pociągiem swojego autorstwa.

Czy temperatura na zewnątrz naprawdę rośnie i pozwoli na przeżycie poza pociągiem?

REKLAMA

Jednym z najciekawszych wątków 2. sezonu będzie z pewnością podróż Melanie Cavill, która odkryje powolne ocieplanie się planety. Z tego powodu uda się na samotną ekspedycję, która pozwoli bohaterom odkryć, czy życie poza wagonami jest jednak możliwe. Na obecną chwilę trudno jednoznacznie stwierdzić, co oprócz nadziei na zapewnienie lepszego bytu córce popchnie ją do wzięcia udziału w takim przedsięwzięciu. Ale na pewno ten temat będzie jednym z centralnych punktów, wokół którego będzie kręcić się fabuła 2. sezonu.

Premiera serialu „Snowpiercer” na Netflix Polska nastąpi 26 stycznia. Następne odcinki co tydzień.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA