REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Zima nadeszła nie w „Grze o tron”, a serialu „Snowpiercer”. W 2. sezonie główną rolę zagra Sean Bean

Serial „Snowpiercer” cieszył się w ciągu ostatnich dwóch miesięcy dużą popularnością w serwisie Netflix Polska. Produkcja na pewno dostanie 2. sezon, w którym niespodziewanie zagra Sean Bean. Premierowy teaser nowych odcinków ujawnił, w kogo wcieli się gwiazdor „Władcy Pierścieni” i „Gry o tron”.

13.07.2020
16:15
snowpiercer sean bean
REKLAMA
REKLAMA

Uwaga! Tekst zawiera spoilery dotyczące finału 1. sezonu „Snowpiercera”.

O wpływie i popularności serialowej wersji słynnego post-apo najlepiej świadczą wyniki oglądalności produkcji TNT wśród użytkowników Netflix Polska. „Snowpiercer” w całym czerwcu był 4. najchętniej oglądanym serialem i 6. produkcją ogółem. Taki status nie jest łatwo osiągnąć, ale dziełu showrunnera Graeme'a Mansona udało się to zrobić dzięki inteligentnemu połączeniu cech science fiction, thrillera i dramatu politycznego. Swoje zrobiły też opublikowane wcześniej komiks i film, które dodatkowo napędzały zainteresowanie tym uniwersum (choć wszystkie trzy produkcje więcej dzieli niż łączy).

Wysoka oglądalność przełożyła się na decyzję TNT o szybkim rozpoczęciu zdjęć do 2. sezonu. Jak podaje Hollywood Reporter, do końca tego etapu ekipie filmowej pozostało zaledwie dziewięć dni zdjęciowych, gdy rozpoczęła się kwarantanna wywołana koronawirusem. Manson twierdzi w rozmowie z portalem, że trwają rozmowy na temat wznowienia produkcji i dokończenia planu. W międzyczasie na szczęście trwa postprodukcja ukończonych odcinków i pierwsze rozmowy na temat skryptów kolejnej serii.

Nowych epizodów gorąco wypatrują widzowie, którzy poznali kończący 1. sezon twist. A Sean Bean, obecny w opublikowanym właśnie teaserze, jeszcze wzmocni ich ekscytację.

Snowpiercer, sezon 2 - teaser:

Dostępny na platformie YouTube 30-sekundowy materiał sugeruje, z jaki wyzwaniami będą musieli mierzyć się mieszkańcy pociągu podróżującego przez lodowe pustkowie. Potwierdza także istnienie drugiej maszyny dowodzonej przez uznanego niemal za boga pana Wilforda. W komiksach również z czasem okazało się, że po zamarzniętym świecie podróżuje więcej niż jedna maszyna, ale nie wiadomo, czy oznacza to wykorzystanie części wątków z tych dzieł w najnowszych odcinkach.

REKLAMA

Właśnie w roli głównego antagonisty 2. sezonu wystąpi Sean Bean. Fani aktora nie przepuścili tej okazji i w mediach społecznościowych zaczęli błyskawicznie zamieszczać dziesiątki komentarzy o przybyciu zimy, co oczywiście było najpopularniejszą kwestią jego bohatera z serialu „Gra o tron”. Czy nowa rola aktora znanego z częstego umierania na ekranie okaże się równie ikoniczna co Ned Stark? Przekonamy się o tym już niedługo.

Snowpiercer” ma powrócić do telewizji „wkrótce”, choć w mediach spekuluje się, że chodzi raczej o 2021 rok.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA