REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. Muzyka

Soundtrack z Supernatural - posłuchaj na sPlay!

Po tym jak z dużym entuzjazmem przyjęliście soundtrack z Suits mamy dla Was playlistę z serialu, w którym muzyka odgrywa jeszcze większą rolę, a nawet ma wydźwięk... fabularny. 

02.04.2013
21:08
Soundtrack z Supernatural – posłuchaj na sPlay!
REKLAMA
REKLAMA

Jeśli widzieliście już piąty sezon Supernatural (a zakładam, że tak), wiecie też zapewne, jak istotną rolę w całej historii odgrywał Chevrolet Impala. Tymczasem nieodłącznym elementem składowym samochodu, była muzyka, którą z uporem maniaka serwuje tam starszy z braci Winchesterów.

Sam Winchester może mieć na ten temat różne zdanie (choć chyba się już do ścieżki dźwiękowej nieco przyzwyczaił), ale Dean uchodzi za postać o jednym z bardziej wyrazistych i uznanych gustów muzycznych wśród powszechnie znanych bohaterów fikcyjnych. Mieszanka rocka i rock'n'rolla, największe przeboje oraz nieco mniej znane kapele lat 70', 80' i 90' towarzyszą nam od samego początku podróży pełnej duchów, wampirów, wendigo, demonów i innych bestii, które raz na zawsze powinny zniknąć z tego świata.

Jak słusznie podpowiadał na Facebooku Mikołaj, zebrałem dla Was ponad 200 utworów, które przez ostatnich osiem sezonów pojawiały się w mniejszym lub większym stopniu w tle serialu. Niestety, niektóre zespoły (ze szczególnym uwzględnieniem nieodżałowanego AC/DC) nie są zainteresowane przesadnie owocną współpracą z serwisami streamingującymi muzykę, więc musiałem posiłkować się coverami. Warto mieć na uwadze, że w niektórych wypadkach również sami scenarzyści woleli postawić na twórców coverów (których czasem nie było i zastępowałem ich... oryginałami - błędne koło!).

Na liście znajdziemy między innymi Ozzy Osbourne'a, Metallikę, The Animals, Foreigner, Muse czy The Rolling Stones. Utworem, który w całym serialu przewija się najczęściej jest oczywiście "Carry On Wayward Son" z repertuaru Kansas. Łącznie - 202 utwory, będzie uzupełniane w ramach rozwoju serialu, a także jeśli AC/DC łaskawie zawita na Spotify.

Mam nadzieję, że fani serialu i fani muzyki rockowej poczują się usatysfakcjonowani. Może nawet przy sprzyjającej ścieżce dźwiękowej uda Wam się samemu coś upolować.

REKLAMA

Tradycyjnie też, zachęcam do wpisywania swoich propozycji co do soundtracków, które chcielibyście usłyszeć na łamach sPlay (o Californication pamiętamy).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA