REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka /
  3. Dzieje się

Dzieciaki lat 90. piszczą z radości. Spice Girls wracają z nową piosenką

Spice Girls to jeden z tych kultowych zespołów, o których powrocie w glorii chwały marzą od lat marzą fani z całego świata. Ich życzenie w pewnym sensie spełni się już w lipcu na 25. rocznicę premiery Wannabe. Z tej okazji grupa wypuści EP-kę „Wannabe25” z zupełnie nową piosenką.

15.06.2021
14:06
spice girls wannabe
REKLAMA

Jeżeli dorastaliście w Polsce w latach 90. to prawdopodobnie mieliście obsesję na punkcie „Przyjaciół”, „Czarodziejki z Księżyca”, „Dragon Balla” lub Spice Girls. A może nawet na ich wszystkich razem. I nie ma w żadnym razie przypadku, że wszystkie te globalne marki mniej więcej w tym samym czasie urządziły swoje powroty. Jako pierwszy nowej serii doczekał się „Dragon Ball”, a ostatnio doczekaliśmy się całkiem udanego programu „Przyjaciele: Spotkanie po latach” i zdecydowanie mniej udanego filmu „Pretty Guardian Sailor Moon Eternal”.

Już w przyszłym miesiącu media z całego globu będą żyć powrotem Spice Girls. Przy czym warto ustawić całą tę sytuację w odpowiednim kontekście, bo fani żyli tym momentem od wielu lat i być może nieco poniesie ich wyobraźnia. Wspomniany powrót Posh, Ginger, Baby, Scary i Sporty nie oznacza kolejnej trasy koncertowej czy zupełnie nowego, pełnoprawnego albumu. Zamiast tego stanowi celebrację 25. rocznicy ich pierwszego wielkiego hitu – Wannabe.

REKLAMA

Spice Girls wydadzą z tej okazji album „Wannabe25” z kilkoma niespodziankami.

Limitowana EP-ka pojawi się w streamingu oraz na nośnikach takich jak winyle i kasety. Zawierać będzie oryginalny singiel Wannabe, nigdy wcześniej nieopublikowane demo z tej piosenki, a także remix w wykonaniu Juniora Vasqueza. Już samo to brzmi całkiem nieźle, ale nie wystarczyłoby do ogłoszenia powrotu Spice Girls. Dlatego gwiazdy dorzuciły do tego nigdy wcześniej nieopublikowany utwór Feed Your Love.

REKLAMA

Ostatni raz Geri Horner, Victoria Beckham, Mel B, Melanie C i Emma Bunton wypuściły nową muzykę w 2007 roku na albumie „Greatest Hits”, więc mowa o wydarzeniu występującym średnio raz na dekadę. Co więcej jak podaje portal Attitude, za Feed Your Love odpowiada nie tylko pełen skład Spice Girls, ale też Richard Stannard i Matt Rowe, czyli współautorzy tekstu do Wannabe. EP-ka „Wannabe25” zadebiutuje online już 9 lipca, a na fizycznych nośnikach dwa tygodnie później. Co by nie mówić, ale lata 90. wciąż trzymają się bardzo mocno w światowej popkulturze. I nie widać, żeby miało się to w najbliższym czasie zmienić.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA