REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Sony zaprzecza, że Tobey Maguire i Andrew Garfield zostali zatrudnieni w „Spider-Man 3”. Koniec marzeń o aktorskim Spider-Verse?

Niemający jeszcze oficjalnego tytułu sequel „Spider-Man: Homecoming” i „Spider-Man: Daleko od domu” to jedna z najbardziej wyczekiwanych nowych produkcji Marvela. A zainteresowanie fanów tylko urosło po tym, jak pojawiły się plotki, że do obsady „Spider-Man 3” dołączyli Tobey Maguire i Andrew Garfield. Rzecz w tym, że Sony zaprzecza tym informacjom.

19.10.2020
9:27
spider-man 3 sony
REKLAMA
REKLAMA

Pandemia koronawirusa sprawiła, że w kinach można obecnie znaleźć niewiele nowości rodem z Hollywood, bo zdecydowana większość z nich została przeniesiona na późniejszy termin. Widzom nie pozostaje więc nic innego jak skupić swoją uwagę na nadchodzących projektach i zapowiedzianych produkcjach. Jednym z filmów, które budzą największe zainteresowanie wśród fanów superbohaterskich opowieści, jest „Spider-Man 3”, tworzony wspólnymi siłami przez Marvel Studios i Sony Pictures.

Coraz więcej poszlak wskazuje na to, iż będzie to produkcja poświęcona alternatywnym rzeczywistościom wypełnionym po brzegi nowymi wersjami znanych bohaterów i antagonistów. Sam koncept multiuniwersum został wprowadzony do filmowego świata Marvela już w „Spider-Man: Daleko od domu” i według wszelkiego prawdopodobieństwa będzie kontynuowany w „Doctor Strange in the Multiverse of Madness”. Potwierdzone oficjalnie powroty Benedictwa Cumberbatcha jako Doctora Strange'a oraz Jamiego Foxxa jako Electro (z „Niesamowitego Spider-Mana”) sugerują natomiast, że oba wspomniane filmy MCU połączy właśnie „Spider-Man 3”.

Dlatego fanom tak łatwo było uwierzyć, że Tobey Maguire i Andrew Garfield znów przywdzieją kostium Człowieka-Pająka.

W naszym pierwotnym tekście na ten temat zaznaczałem jednak, by nie pokładać zbytniego zaufania w plotkarskie doniesienia portalu Fandom Wire. Żadne większe hollywoodzkie medium nie wsparło bowiem informacji o angażu Maguire i Garfielda. Co więcej, Sony Pictures odpowiedziało przecząco na zapytanie Entertaiment Tonight Canada w tej sprawie:

Plotki o tym castingu nie są potwierdzone.

spider-man 3 sony class="wp-image-453892"

Na papierze oznacza to, że wciąż mamy tylko jeden oficjalnie potwierdzony projekt poświęcony tzw. Spider-Verse. Jest nim oczywiście wyczekiwany sequel „Spider-Man Uniwersum”. Fani nie powinni jednak od razu porzucać nadziei na powrotów dwóch poprzednich filmowych wersji Petera Parkera. Warto zwrócić uwagę na dobór słów z komunikatu Sony.

Zaprzeczono nie tyle samej idei, co prostemu faktowi ponownego zatrudnienia obu aktorów. Podobnym tropem idzie zresztą portal Comicbook, który również potwierdził od swoich źródeł w Sony, że do ekscytującego widzów angażu przynajmniej na razie nie doszło. Nikt nie wyklucza jednak całkowicie takiej możliwości. Podobny pomysł pojawił się zresztą pierwotnie przy okazji animowanego „Spider-Man Uniwersum”, ale wówczas Sony odrzuciło propozycję twórców tego dzieła chcących małego cameo ze strony Maguire, Garfielda i Toma Hollanda. Wytwórnia rzekomo widziała jednak w spotkaniu trzech aktorskich wersji Człowieka-Pająka potencjał na większy i bardziej imponujący moment. Wciąż na niego czekamy.

REKLAMA

Spider-Man 3” ma trafić do kin 17 grudnia 2021 roku.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA