1. Rozrywka
  2. Seriale

"Spidey i super-kumple" łączą pokolenia - animacja dla dzieci, która nie zanudza dorosłych

Lokowanie produktu: Disney

Uniwersum Marvela dla całej rodziny! Już 16 października na kanał Disney Junior trafi animacja "Spidey i super-kumple" kierowana do najmłodszych widzów, przy której dobrze bawić się będą również ich rodzice.

15.10.2021
10:11
spidey i super kumple po polsku dubbing disney junior 1

Co roku do emisji w telewizji trafia cały tabun nowych animacji nazywanych kolokwialnie bajkami dla dzieci, ale są one pełne bohaterów, z którymi rodzice nie potrafią się już identyfikować. Często woleliby zaserwować swoim brzdącom do oglądania coś z superbohaterami, których sami uwielbiali już od maleńkości (i tak po prawdzie nadal uwielbiają).

Nie oszukujmy się jednak - te bijące rekordy filmy i seriale aktorskie z cyklu MCU, które poświęcono takim herosom jak Iron Man czy Kapitan Ameryka, sprawdzą się u nastolatków, ale nie są odpowiednie dla kilkuletnich chłopców i dziewczynek. Na szczęście właśnie z myślą o najmłodszych powstają zupełnie inna produkcje. Te rysowane.

"Spidey i super-kumple" po polsku odpowiedzią na potrzeby dzieci i bolączki rodziców

spidey i super kumple po polsku dubbing disney junior class="wp-image-1811971"

Nowa produkcja zatytułowana w oryginale "Spidey and his Amazing Friends" to pierwszy w historii serial animowany z uniwersum Marvela kierowany do dzieci z tej konkretnej grupy wiekowej (czyli w wieku od 3 do 7 lat) i to właśnie dzięki niej ekranowe upodobania dzieci i rodziców mogą wreszcie znaleźć punkt styczny. W Polsce serial emitowany będzie z polskim dubbingiem na kanale Disney Junior od 16 października.

"Spidey" zbiera świetne oceny za oceanem, gdzie emitowany jest od sierpnia. Od razu zamówiony został też drugi sezon, a chociaż jego scenariusz był pisany z myślą o dzieciakach w wieku od 3 do 7 lat, to animacja spodobała się również tym tatom i mamom, którzy wychowywali się na komiksach i nieco starszych animacjach Marvela (i nie tylko).

Rodzice, którzy widzieli już nową produkcję, doceniają przede wszystkim fakt, że ten nowy serial jest czymś więcej niż tylko świetną rozrywką dla dzieci sam w sobie. "Spidey" niejako przy okazji może służyć jako ten pierwszy krok na drodze do zainteresowania dzieciaków uniwersum Marvela (w tym np. komiksami, od których to całe szaleństwo się zaczęło).

W serialu "Spidey i super-kumple" oprócz Petera Parkera pojawią się Gwen Stacy oraz Miles Morales.

Z każdej szalonej przygody i wyzwania tej trójki superbohaterów (których pseudonimy to Spidey, Ghost Spider i Spin) płynie ważna lekcja o istocie przyjaźni, inkluzywności i pracy zespołowej. Chłopcy i dziewczynki będą mogli się też przekonać na przykładzie Spidey’ego i jego kumpli, że odmienność trzeba szanować. 

 class="wp-image-1808143"
Bohaterowie drugoplanowi w serii  "Spidey i super-kumple" to Hulk, Miss Marvel i Czarna Pantera

Dzieciaki nie będą się nudzić, zwłaszcza gdy na drodze tytułowego bohatera staną tacy złoczyńcy jak Rhino, Doc Ock czy Zielony Goblin, a do akcji ze złem włączy się jeszcze trójka innych różnorodnych postaci. Są nimi zielony i silny Hulk, rozciągająca swoje ciało Mis. Marvel oraz zwinny jak kot Czarna Pantera.

Piosenka tytułowa autorstwa wokalisty "Fall Out Boy" na pewno zostanie z rodzicami na długo

Disney zadbał też o wpadającą w ucho piosenkę tytułową do serialu "Spidey i super-kumple". W oryginale zaśpiewał ją Patrick Stump z Fall Out Boys. W polskiej wersji językowej w czołówce usłyszymy Rafała Szatana, który przy okazji premiery serii zachęca też do wspólnej zabawy, wykonując „Taniec super-kumpli”. Zobaczysz, jak to wygląda, na video poniżej, ale uwaga – utwór wpada w ucho!

"Spidey i super-kumple" w wersji z polskim dubbingiem będziesz mógł obejrzeć ze swoją pociechą już 16 października na kanale Disney Junior. Nowe odcinki będą się pojawiały w soboty i niedziele o godz. 10:00.

Lokowanie produktu: Disney
Najnowsze
Zobacz komentarze