REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Steven Spielberg i Javier Bardem łączą siły. Serial Cortes opowie o walce dwóch cywilizacji

Opowieść o Hernanie Cortezie, hiszpańskim zdobywcy Meksyku, była w scenariuszowym limbo od wielu lat. Zielone światło na produkcję w końcu dał Amazon. Cortes będzie czteroczęściową mini-serią stworzoną przez Spielberga.

27.03.2018
10:58
spielberg cortes
REKLAMA
REKLAMA

Pierwotny scenariusz filmu o Cortezie był autorstwa legendarnego Daltona Trumbo, jednego z twórców wpisanych na czarną listę Hollywood za rzekomą współpracę z komunistami. Trumbo był niewinny, ale spędził prawie rok w więzieniu, a po wypuszczeniu na wolność miał trudności ze znalezieniem pracy. Pomocną dłoń wyciągnął do niego Kirk Douglas, z którym wspólnie zrobili Spartacusa. Kolejnym projektem, który Trumbo wykonał dla słynnego aktora, był właśnie Cortes. Do realizacji scenariusza jednak nigdy nie doszło.

W ostatnich latach wrócono do pomysłu serialu o hiszpańskim konkwistadorze. Początkowo mówiło się o dwóch projektach. W pierwszy z nich zaangażowany był Steven Spielberg, drugi miał być dziełem Martina Scorsese i Benicio Del Toro oraz powstawać dla HBO.

Jak donosi portal Deadline, finalnie to właśnie Spielberg przekonał Amazona do realizacji serialu Cortes.

cortes montezuma class="wp-image-147231"

Produkcją projektu zajmie się Amblin Television. Za scenariusz czterogodzinnej miniserii odpowiada Steve Zaillian, twórca scenariuszy do Listy Schindlera, Gangów Nowego Jorku i Moneyball. Inspiracją dla tekstu ma być oryginalny scenariusz Trumbo. W roli głównej wystąpi Javier Bardem (będzie też producentem wykonawczym), który nie ukrywa, że cieszy go współpraca z tak znanymi twórcami.

To przywilej móc opowiedzieć tę epicką historię, pełną konfliktów i dramatów. Znajdziemy się w środku historycznego spektaklu, gdy dwie odległe cywilizację starły się w szczycie swojego panowania. Dla mnie jako aktora nie ma lepszego wyzwania niż tak niesamowity projekt, który chciałem zrealizować od lat. Praca z dream teamem Spielberg-Zaillian oraz Amazonem już mnie ekscytuje – powiedział Bardem.

REKLAMA

Amazon konsekwentnie buduje swoje portfolio, skupiając się na ambitnych, dużych produkcjach, które będę interesujące dla widzów na całym świecie. Największym z dotychczasowych projektów realizowanych przez amerykańską firmę jest serial umiejscowiony w świecie Władcy Pierścieni. Przedstawiciele Amazona zapowiadają, że opowieść o życiu Corteza będzie dla widzów ekscytującą podróżą.

Hiszpański zdobywca przez jednych jest uważany za ludobójcę i człowieka, który zniszczył cywilizację Azteków. Inni z kolei chwalą jego zmysł wojskowy i wskazują na długofalową rolę w wymieszaniu się kultury europejskiej i południowo-amerykańskiej. Serial Amazona będzie chciał zapewne pokazać obie strony medalu. Data premiery serialu nie jest na tę chwilę znana.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA