REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Split" może być najdziwniejszym filmem w karierze M. Night Shyamalana. Zobacz trailer

M. Night Shyamalan przyzwyczaił widzów do filmów niekonwencjonalnych. Po zwiastunie "Split" trudno orzec, czy będzie to jedno z dobrych dzieł indyjskiego reżysera, czy raczej kolejne nieudanego widowisko w jego karierze, pewne jest za to jedno - to będzie najdziwniejszy spektakl, jaki stworzył. 

28.07.2016
11:37
Split może być najdziwniejszym filmem M. Night Shyamalana
REKLAMA
REKLAMA

Dla wielu ostatni dobry film w karierze M. Night Shyamalana to "Znaki" z 2002 roku, choć nie brak i takich, którzy wskazaliby raczej "Szósty zmysł" z 1999 roku. Nawet jeżeli przyjąć tę pierwszą datę, od grubo ponad dekady kariera reżysera rodem z Indii to ciągły regres. Czy "Split" ma szanse być punktem zwrotnym? Tak. Ale zwiastun pokazuje, że równie dobrze może być gwoździem do trumny. Trudno bowiem wywnioskować po tych nieco ponad dwóch minutach materiału, czy będzie to widowisko pełne napięcia i zwrotów akcji, czy niezamierzona parodia.

REKLAMA

"Split" opowiada o Kevinie, mężczyźnie cierpiącym na zaburzenie dysocjacyjne tożsamości, zwane także osobowością mnogą lub wieloraką. Posiada 23 osobowości, które posiadają odmienne wzorce zachowań, tożsamość, wspomnienia, a nawet płeć, iloraz inteligencji czy preferencje seksualne. Gdy jedna z nich się aktywuje, Kevin porywa trzy nastolatki. W roli głównej wystąpi James McAvoy, u boku którego pojawią się między innymi Haley Lu Richardson, Anya Taylor-Joy, Sterling K. Brown czy Brad William Henke.  M. Night Shyamalan jest reżyserem i scenarzystą filmu. "Split" trafi do kin 19 stycznia 2017.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA