REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Spotify wprowadza nową wersję konta Premium. Oferta przygotowana jest dla par

Spotify od dłuższego czasu testuje coraz to nowe rozwiązania mające usprawnić działanie serwisu. Najnowszy pomysł ma za zadanie ułatwić korzystanie z platformy przez ludzi w bliskich związkach. Sprawdźcie, na czym będzie polegać Spotify Premium Duo.

27.03.2019
22:07
spotify premium duo
REKLAMA
REKLAMA

Ostatnich kilkanaście miesięcy to dla pracowników Spotify czas ciągłego ulepszania serwisu. Wszystko po to, by użytkownicy nie zdecydowali się odejść do któregoś z konkurentów powstałej w Szwecji firmy. Jeszcze w zeszłym roku Spotify przygotowało nową, darmową wersję mobilną. Przedstawiciele serwisu wielokrotnie podkreślali, że w kolejnych miesiącach oferowane przez nich usługi mają być jeszcze wygodniejsze i nakierowane na gust każdego pojedynczego użytkownika.

Lepszemu spersonalizowaniu miała służyć również testowana niedawno funkcja „Co nowego”, dzięki której Spotify miało lepiej polecać słuchaczom pojawiające się na rynku nowości. Nowa aktualizacja miała też nareszcie pozwolić na blokowanie nielubianych artystów. To jednak nie koniec zapowiedzianych zmian. Jak poinformowało Spotify w oficjalnym komunikacie, najnowsze zmiany dotkną korzystających z usługi par.

Spotify Premium Duo zostało zapowiedziane pod hasłem: „Muzyka dla dwojga”. Będzie kosztować 24,99 zł za miesiąc użytkowania.

spotify premium duo

Żeby skorzystać z nowej oferty para musi spełnić jeden warunek, czyli mieć wspólny adres zamieszkania. Nie będą jednak musieli zakładać jednego, wspólnego konta. Jeżeli już miały subskrypcję Premium, to bez problemu zachowają dotychczasowe playlisty i rekomendacje. Połączony zostanie tylko ich rachunek.

REKLAMA

Oczywiście, wziąć udział w planie mogą równie dobrze współlokatorzy, a nie zakochani. Trudno też stwierdzić, w jaki sposób Spotify będzie sprawdzać, czy zakładający Premium Duo osoby faktycznie mieszkają pod jednym dachem. W regulaminie oferty Spotify zaznacza jedynie, że zostawia sobie prawo do ponownej weryfikacji podanego adresu od czasu do czasu. Istnieje możliwość, że na założenie wspólnego rachunku zdecydują się więc znajomi nie koniecznie mieszkający razem. Serwis przygotuje co prawda dla nich wspólną playlistę zwaną Duo Mix (opartą o wspólną historię odtworzeń), ale opcję można wyłączyć w ustawieniach.

Spotify Premium Duo jest już dostępny.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA