REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Spotify prezentuje najgorętsze hity polskiego lata! Nie ma "Mydełka Fa"

Koniec lata powoli staje się faktem, co ostatnio podsumowaliśmy tekstem pt. „Pięć książek na koniec wakacji, czyli początek walki z jesienną depresją”. Dzisiaj proponujemy inny sposób. Z okazji nieuchronnego finiszu lata serwis muzyczny Spotify przygotował zestawienie najbardziej popularnych utworów tegorocznych wakacji w Polsce. Te gorące rytmy pozwolą przetrwać przynajmniej do pierwszych śniegów.

28.08.2013
16:10
Spotify prezentuje najgorętsze hity polskiego lata! Nie ma „Mydełka Fa”
REKLAMA
REKLAMA

Uzupełnieniem Top 10 jest playlista Top 50 – Hity Lata w Spotify, czyli pięć razy więcej muzyki do słuchania. Tą pięćdziesiątką letnich melodii można się otulić już teraz.

Kto w czołówce?

Absolutnym numero uno został Robin Thicke i kawałek „Blurred Lines”, który bryluje również w pierwszej trójce amerykańskiej listy przebojów Spotify (Top 10 U.S.A. Czego słuchają w krainie hamburgerów i Coca-Coli?). "Blurred Lines" jest również najpopularniejszą piosenką wśród kobiet, chociaż pewnie statystyki nie byłyby takie korzystne, gdyby panie obejrzały specyficzny teledysk, w którym wiją się półnagie modelki.

Na drugim miejscu uplasował się utwór duetu Macklemore & Ryan Lewis pt. „Can't Hold Us”, który przebojem zdobył szczyt U.S. Bilbolard Hot 100. Swoją drogą ten kawałek jest też najchętniej słuchany przez mężczyzn a na You Tube ma niemal 150 milionów odsłon. To sporo i być może jest szansa na wyrównanie rekordu kawałka „Thrift Shop” który przekroczył 400 milionów odsłon i także trafił na pierwsze miejsce U.S. Bilboard Hot 100. To pięknie ale również na bogato bowiem singiel został sprzedany w ilości ponad 2, 5 miliona kopii.

Najniższe pudło podium zajmuje zakręcona kapela z Las Vegas, czyli Imagine Dragons i ich radioaktywna piosenka o facecie, który budzi się po apokalipsie i czuje jak robot. Biedaczek. W każdym razie melodia jest całkiem przyjemna i wcale się nie dziwię, że poza popularnością na Spotify, kawałek dotarł również na trzecie miejsce Billboard Hot 100.

REKLAMA

Jedynym polskim akcentem jest piosenka matematyków, czyli „Trójkąty i Kwadraty” Dawida Podsiadło. Ten kawałek cieszy się dodatkowo wielką popularnością wśród kobiet – na ich listach zajmuje drugi miejsce. Chyba zasłużenie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA