REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Disney+ dołączy do biblioteki słynne spin-offy „Star Wars”. Chodzi o serię z Ewokami, debiut Boby Fetta i „Wojny Klonów”

Uniwersum „Star Wars” w ciągu lat poszerzyło się o szereg telewizyjnych produkcji, które z czasem zostały uznane za niekanoniczne. Disney po długim zastanowieniu nareszcie uznał, że tytuły takie jak „Ewoks”, „The Story of the Faithful Wookie” czy oryginalne „Gwiezdne wojny: Wojny Klonów” mogą trafić na ich VOD. Ale na Disney+ nadal nie znajdziemy „The Holiday Special”.

17.03.2021
9:10
Star Wars: Na Disney+ trafią debiut Boby Fetta i oryginalne Wojny Klonów
REKLAMA
REKLAMA

Fani „Gwiezdnych wojen” dosyć niespodziewanie i bez wielkich fanfar otrzymali niezwykle interesującą niespodziankę od wytwórni Disney. Firma zarządzana obecnie przez Boba Chapeka mocno stawiała na swój własny kanon, odkąd tylko przejęła prawa do świata wymyślonego przez George'a Lucasa. Oznaczało to początkowo niemal całkowite ignorowanie prequeli i wielu kultowych postaci stworzonych w ramach oryginalnego Expanded Universe. Negatywne reakcje widzów na nową trylogię sprawiły jednak, że z czasem Disney zmienił strategię i zaczął bardziej otwierać się na wcześniejsze produkcje „Star Wars”.

Kolejnym krokiem w tę stronę jest dołączenie do biblioteki Disney+ produkcji, które zostały uznane za niekanoniczne jeszcze za rządów Lucasa. Chodzi o rozmaite spin-offy, odcinki specjalne i seriale tworzone wokół bohaterów pierwszych dwóch trylogii. Wśród nich nie znajdziemy jednak słynnego „The Star Wars Holiday Special ”. A przynajmniej nie do końca.

Na Disney+ trafią wkrótce m.in. „Ewoks”, Boba Fett w animowanej wersji oraz „Gwiezdne wojny: Wojny Klonów” od Genndy'ego Tartakovsky'ego.

Jak podaje portal Variety, platforma VOD Disneya powiększy się na początku kwietnia o pięć telewizyjnych spin-offów z lat 70., 80. i początku XXI wieku. Wśród nich znalazła się animacja „The Story of the Faithful Wookie” wyemitowana pierwotnie jako część „Star Wars Holiday Special”. To właśnie w niej po raz pierwszy pojawił się Boba Fett. W przeciwieństwie do reszty epizodu akurat ta krótkometrażówka została bardzo ciepło przyjęta przez widzów, a jej debiut na Disney+ łatwo też interpretować w kontekście zapowiedzianego na przez te sam serwis serialu „The Book of Boba Fett”.

REKLAMA

Na Disney+ trafią oprócz tego trzy produkcje o Ewokach, które oryginalnie miały wykorzystać popularność futrzanych bohaterów „Powrotu Jedi”: „Ewoks: The Battle of Endor”, „Caravan of Courage: An Ewok Adventure” oraz animowany serial „Ewoks”. Żadna z nich nie przyniosła wówczas sukcesu Lucasfilmowi, ale fani mieszkańców Endora na pewno docenią ten gest Disneya. Więcej osób zapewne ucieszy się natomiast z dołączenia do biblioteki oryginalnego serialu „Wojny Klonów”, który przed premierą „Zemsty Sithów” stworzył Genndy Tartakovsky (twórca „Laboratorium Dextera” i „Samuraja Jacka”).

Wymienione tytuły z uniwersum „Star Wars” pojawią się na Disney+ już 2 kwietnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA