REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Ewan McGregor prosto z planu serialu „Obi-Wan Kenobi”. Aktor zdradził nowe szczegóły na temat roli

Fani prequeli „Star Wars” z niecierpliwością wyczekują premiery serialu „Obi-Wan Kenobi” na platformie Disney+. Obecnie trwają zdjęcia do tej produkcji, w których udział bierze Ewan McGregor. Aktor wystąpił u Jimmy'ego Kimmela i opowiedział o wyglądzie swojej postaci.

11.05.2021
20:26
obi wan kenobi ewan mcgregor
REKLAMA

Notowania Disneya wśród wielbicieli „Gwiezdnych wojen” od lat nie stoją szczególnie wysoko, dlatego wytwórnia postanowiła sięgnąć po aktora powszechnie uwielbianego przez fandom. Chodzi oczywiście o Ewana McGregora, czyli odtwórcę roli Obi-Wana Kenobiego w filmach „Mroczne widmo”, „Atak klonów” i „Zemsta Sithów”. Szkocki aktor powróci do postaci Mistrza Jedi w nowym serialu serwisu Disney+, który platforma oficjalnie potwierdziła jeszcze w 2019 roku.

REKLAMA

Prace nad produkcją przedłużyły się z powodu zmienianego scenariusza (więcej na temat jego oryginalnej wersji przeczytacie TUTAJ) i późniejszych problemów wywołanych przez pandemią koronawirusa, ale na wiosnę nareszcie rozpoczęto okres zdjęciowy. W kręceniu projektu bierze udział duża i częściowo znana widzom prequeli obsada, na której czele stoją Ewan McGregor i Hayden Christensen.

Ewan McGregor wystąpił w programie „Jimmy Kimmel Live”, gdzie opowiedział o pracach nad serialem.

Szkocki aktor połączył się z prowadzącym talk showu bezpośrednio ze studia, gdzie kręcą „Star Wars: Obi-Wan Kenobi”. Można więc założyć, że mniej więcej tak będzie wyglądać również jako Mistrz Jedi. W takim układzie Obi-Wan miałby trochę dłuższe włosy niż w „Zemście Sithów” i bardziej krzaczastą brodę. Oczywiście nie ma sensu wyciągać zbyt daleko idących wniosków, bo długa sesja w charakteryzatorni potrafi odmienić każdego aktora nie do poznania. Dlatego ciekawsze wydaje się to, co Ewan McGregor powiedział na temat produkcji:

Świętowaliśmy na planie May the 4th. Tego dnia zagrałem scenę z kimś bardzo szczególnym w moim życiu. Mogę tylko tyle o tym powiedzieć... Nigdy wcześniej nie byłem z tą osobą przed kamerą. I nie jest to nikt, z kim byłbym spokrewniony (śmiech).

Fantastycznie było założyć stary kostium. Czuję się świetnie, kręcąc tę serię. Kostium po prawdzie jest trochę inny niż moglibyście się spodziewać. Ale powrót do roli był czymś super. Wszystko jest tak jak dawniej. To fantastyczny scenariusz i fantastycznie ludzie do wspólnej pracy. Kiedyś miesiącami graliśmy przed niebieskim i zielonym tłem, a teraz technologia pozwala na występy przed wielkim ekranem. Od razu czuć większy realizm.

Ewan McGregor potwierdził też, że walki mieczem świetlnym jako pierwszy „uczył” go Noel Gallagher.

Angielski muzyk z zespołu Oasis opowiedział tę historię w niedawnym wywiadzie, a Szkot ją teraz do pewnego stopnia potwierdził. Do zdarzenia miało dojść w trakcie imprezy z okazji 30. urodzin Gallaghera. Nad ranem następnego dnia w ogrodzie artysty odbył się pojedynek na miecze świetle, choć Ewan McGregor niekoniecznie przypomina pobieranie sobie jakiekolwiek nauki od frontmana Oasis.

Co ciekawe, w trakcie występu w „Jimmy Kimmel Live” aktor promował więcej niż jeden serial. Wkrótce zobaczymy go bowiem również w produkcji platformy Netflix zatytułowanej „Halston”. Więcej na temat tej miniserii przeczytacie TUTAJ.

REKLAMA

Serial „Obi-Wan Kenobi” zadebiutuje w 2022 roku i będzie liczyć sześć odcinków.

Oscarowe i głośne tytuły możesz obejrzeć w CHILI za darmo dzięki nowej promocji Logitech – sprawdź

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA