REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Disney ujawnia pełną obsadę serialu „Obi-Wan Kenobi”. Anakin i Obi-Wan spotkają się po raz pierwszy od „Zemsty Sithów”

Fani prequeli „Star Wars” mogą już oficjalnie zacierać ręce z niecierpliwości. Disney ogłosił pełną obsadę nadchodzącego serialu „Obi-Wan Kenobi”, w którym zagrają Ewan McGregor i Hayden Christensen. Kto oprócz nich pojawi się w produkcji i kiedy wystartują zdjęcia?

29.03.2021
15:49
Gwiezdne wojny: Serial Obi-Wan Kenobi pełną obsadą i datą startu zdjęć
REKLAMA
REKLAMA

„Star Wars: Obi-Wan Kenobi” to bezsprzecznie jeden z najbardziej wyczekiwanych seriali Disney+. Produkcja rozgrywająca się między wydarzeniami znanymi z „Zemsty Sithów” i „Nowej nadziei” powróci do szeregu postaci znanych z obu trylogii „Gwiezdnych wojen”. Oczywiście z ukrywającym się na Tatooine mistrzem Jedi Obi-Wanem Kenobim na czele. Start okresu zdjęciowego miniserialu opóźnił się co prawda nieco z uwagi na przeróbki w scenariuszu, ale początek prac jest już niemal na wyciągnięcie ręki.

Potwierdza to oficjalna strona internetowa gwiezdnej sagi, na której znalazła się informacja prasowa dotycząca obsady „Star Wars: Obi-Wan Kenobi”. Poznaliśmy dwunastkę najważniejszych aktorów, którzy wejdą do świata „Gwiezdnych wojen”. Część z nich to debiutanci, ale pojawiło się też kilka dobrze znanych nam nazwisk.

W serialu „Obi-Wan Kenobi” zagrają m.in. Ewan McGregor, Hayden Christensen, Joel Edgerton i Bonnie Piesse.

O powrocie pierwszej dwójki wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu. Hayden Christensen zdążył już nawet oficjalnie skomentować powrót do roli Anakina Skywalkera. Warto natomiast zwrócić również uwagę na pojawienie się w obsadzie Joela Edgertona i Bonnie Piesse. Oboje grali już w prequelach, a dokładniej mówiąc w filmach „Atak klonów” i „Zemsta Sithów”. Wcielali się tam odpowiednio w Owena Larsa i Beru Whitesun Lars, czyli wuja i ciotkę Luke'a Skywalkera.

Oprócz wspomnianej czwórki na małym ekranie zobaczymy także Moses Ingram, Kumaila Nanjianiego, Indirę Varmę, Ruperta Frienda, O'Shea'a Jacksona Jra, Sung Kanga, Simone Kessell i Benny'ego Safide'a. Co ciekawe, na liście wymienionych gwiazd nie pojawili się Liam Neeson i Temuera Morrison, o których powrocie w nowym serialu krążyły ostatnio pogłoski. Być może nie było w nich nawet ziarna prawdy, ale istnieje też szansa na to, że Disney po prostu ukrywa ich obecność, żeby zrobić widzom potem większą niespodzianki. Akcja „Star Wars: Obi-Wan Kenobi” rozegra się 10 lat po wydarzeniach z Epizodu III „Gwiezdnych wojen”.

REKLAMA

Gwiazdy miniserii „Obi-Wan Kenobi” pojawią się na planie już w kwietniu 2021 roku. Serial nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA