REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Rebel Rising to kolejna książka Star Wars powiązana z Rogue One. Udostępniono właśnie dwa rozdziały

Disney zapowiedział zupełnie nową książkę w uniwersum Star Wars. Fani sagi Gwiezdne wojny będą mogli wreszcie poznać lepiej historię Jyn Erso, czyli bohaterki filmu Rogue One. Do sieci trafiły właśnie dwa pierwsze rozdziały powieści Rebel Rising.

26.01.2017
16:09
Wiemy, co stało się z napisami w filmie Rogue One
REKLAMA
REKLAMA

Rogue One okazał się mimo wielu obaw okazał się prawdziwym hitem. Chociaż pierwszy spin-off sagi Gwiezdne wojny nie był filmem idealnym, to spełnił pokładane w nim nadzieje. To pomost fabularny pomiędzy trylogią prequeli i Nową nadzieją, który zgrabnie łączy się również z serialem animowanym Disneya o tytule Rebels.

Disney podtrzymuje zainteresowanie Rogue One kolejnymi książkami.

Jeszcze przed premierą filmu do księgarni trafiła powieść Rogue One: Catalyst opowiadająca o trudnej przyjaźni Orsona Krennica i Galena Erso. Równocześnie z premierą kinowego blockbustera miała premierę książkowa adaptacja filmu. Teraz zapowiedziano już trzecią powieść powiązaną fabularnie z Łotrem 1.

Rebel Rising autorstwa Beth Revis, wbrew temu co mógłby sugerować tytuł, nie jest powiązana z animacją Rebelianci tylko z pierwszym spin-offem Sagi. Książka skupi się na młodości Jyn Erso, czyli głównej bohaterki filmu Rogue One, w tym czasu spędzonego pod opieką Sawa Gerrery.

Star Wars Gwiezdne wojny Rebel Rising Jyn Erso Rogue One Łotr 1 prequel class="wp-image-78972"

Rebel Rising to książka przeznaczona dla młodzieży, ale i jej dam szansę.

Disney pokazał, że wydawane przez niego książki z uniwersum Star Wars dla młodszych odbiorców wcale nie muszą być naiwne i przesadnie uproszczone. Lost Stars pióra Claudii Gray należy do tej kategorii, a jest jedną z najlepszych gwiezdnowojennych powieści wydanych przez Disneya w ramach nowego kanonu.

Niestety, z drugiej strony mamy książkę Ahsoka opowiadającą o dalszych losach uczennicy Anakina Skywalkera po Wojnach klonów okazała się lekturą drętwą i bez ciekawego motywu przewodniego. Mam jednak nadzieję, że Rebel Rising okaże się miłym zaskoczeniem, a nie nieprzyjemnym rozczarowaniem.

Boli też to, że pisarze w uniwersum Star Wars ciągle lawirują pomiędzy dwoma pierwszymi trylogiami. Bardzo niewiele powieści ukazuje nam okres pomiędzy Powrotem Jedi i Przebudzeniem Mocy, a Rebel Rising wpisuje się w ten trend. Odmieni się to zapewnie dopiero w przyszłym roku po premierze The Last Jedi.

Sam początek nowej książki można na szczęście ocenić osobiście przed zakupem już teraz. Disney udostępnił w sieci dwa pierwsze rozdziały Rebel Rising, której premierę zapowiedziano na maj 2017 roku.

REKLAMA

Czytaj też:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA