REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki /
  3. Filmy /
  4. Komiksy

Znamy sylwetki rycerzy Jedi, którzy pojawią się w książkach „Star Wars” z serii „The High Republic”

Disney zdradził, kim będą bohaterowie książek i komiksów z cyklu Star Wars wchodzących w skład serii The High Republic. Sprawdzamy, co już wiadomo o tych rycerzach i mistrzach Jedi.

03.04.2020
18:01
Star Wars The High Republic - sylwetki nowych rycerzy Jedi
REKLAMA
REKLAMA

Nowa seria książek i komiksów w uniwersum „Star Wars” będzie się rozgrywała na dwieście lat przed wydarzeniami ukazanymi w filmach. Cykl nosi nazwę „The High Republic”, bo właśnie tym mianem mieszkańcy odległej galaktyki określili poźniej ten czas radosnego dobrobytu w odległej galaktyce, którego „Gwiezdne wojny” nam jeszcze nie pokazały.

star wars the high republic avar kriss

Ogólny zarys fabularny serii już poznaliśmy, ale bohaterowie, których losy będziemy śledzić w ramach „Star Wars The High Republic”, nadal są enigmą. Dzisiaj przedstawiciele Disneya wreszcie zdradzili, kim są  te zupełnie nowe postaci i poniżej przedstawiamy sylwetki pięciu rycerzy i mistrzów Jedi, których losy fani będą mogli w tym roku śledzić.

Avar Kriss

Dzierżąca zielony miecz świetlny kobieta jest bardzo szlachetna i zawsze próbuje dostrzec w innych dobro. Szuka też jakichkolwiek jasnych stron danej sytuacji nawet wtedy, gdy wydaje się ona beznadziejna. Nigdy nie stawia siebie na pierwszym miejscu — jest altruistką.

Życie na granicy Republiki się jej podoba przede wszystkim ze względu na wyzwania, jakie za sobą niesie. Avar Kriss jest przy tym inspiracją dla ludzi, z którymi współpracuje. Cechuje ją ogromna troska o innych, a nie ślepa wiara w dogmaty. Zawsze jest gotowa do poświęceń.

star wars the high republic keeve trennis

Keeve Trennis

Wśród młodego pokolenia Jedi znalazła się buńczuczna Keeve. Pisana jest jej wielka przyszłość, chociaż sama nie do końca w to wierzy. Jest błyskotliwa, ale nieco zbyt impulsywna — aczkolwiek trzeba pamiętać, że Keeve została pasowana na rycerza dopiero kilka tygodni temu.

Dziewczynę onieśmiela nieco towarzystwo Avara, który jest kimś na kształt celebryty. Keeve podobnie jak i on ma zielony miecz świetlny, tylko nie z pojedynczym, a z podwójnym ostrzem. Chce zaimponować zarówno Krissowi, jak i pozostałym Jedi w Starlight Beacon i musi się nauczyć ufać samej sobie tak, jak ufa Mocy.

star wars the high republic stellan gios

Stellan Gios

Kolejny z mistrzów Jedi to Stellan Gios. Jest człowiekiem, który pobierał nauki u boku Avara Krissa i osiągnął rangę Mistrz Jedi. Co prawda ci Jedi często realizują zadania na polecenie Zakonu albo Republiki osobno, ale jeśli już dane jest im współpracować, stają się naprawdę potężną drużyną.

Gios, jak przystało na mistrza Jedi, ma bardzo silną więź z Mocą i jest urodzonym nauczycielem. Jego obecnym miejscem zamieszkania jest jedna ze świątyń Jedi na odległej planecie Caragon-Viner. Stellan jest przy tym ogromnym optymistą. Nosi ze sobą niebieski miecz świetlny z pojedynczym ostrzem oraz… jelcem.

star wars the high republic vernestra vern rwoh

Vernestra “Vern” Rwoh

Vernestra Rwoh to inna ze świeżo upieczonych przedstawicielek młodego pokolenia rycerzy Jedi. Dziewczyna rasy Mirialan była padawanką Stellan Giosa i dopiero niedawno została pasowana po zakończeniu nauki. Pracuje bardzo ciężko i jest oddana zakonowi — bardziej niż wiele innych osób w jej wieku.

Vern, bo takie przezwisko ma dziewczyna, ma dopiero 16 lat i należy do najmłodszych przedstawicieli zakonu w całym swoim pokoleniu. Stara się, jak może, dopasować do świata dorosłych, a przy tym próbuje dawać dobry przykład tym młodszym od siebie. Również i ona ma niebieski miecz świetlny.

star wars the high republic loden greatstorm

Loden Greatstorm

REKLAMA

Greatstorm to mistrz Jedi rasy Twi’lek. Uważany jest za jednego z najlepszych nauczycieli swoich czasów w Zakonie. Jest zarówno silny, jak i mądry, ale nie brakuje mu poczucia humoru. Cały czas się uczy i chce pracować nad sobą i pomaga w tym swoim Padawanom. Loden wybrał żółty miecz świetlny.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA