REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Spielberg nakręci film na podstawie komiksu DC. Blackhawk zapowiedziany

Współpraca wytwórni Warner Bros. i Stevena Spielberga okazała się niezwykle owocna dla obu stron. Nie dziwi więc, że reżyser zdecydował się na jej kontynuację. Temat, który wybrał jest jednak zaskakujący. Słynny twórca wyreżyseruje film na podstawie komiksu DC, Blackhawk. II wojna światowa i dzielni lotnicy to tematy, które Spielberg wysoko sobie ceni.

18.04.2018
9:26
Spielberg nakręci film DC. Blackhawk opowiada o lotnikach w II WŚ
REKLAMA
REKLAMA

Ostatni film reżysera, stworzony we współpracy z Warner Bros., to Ready Player One. Film zarobił 476 mln dol. na całym świecie i był najlepszym finansowym otwarciem Spielberga od dekady. Walnie przyczynił się do pobicia przez reżysera granicy 10 mld dol. w światowym box office. Obie strony szybko zobaczyły, że opłaca się dalej razem tworzyć filmy. Wyprodukowanie, a tym bardziej wyreżyserowanie przez twórcę Parku Jurajskiego, dziejącego się współcześnie filmu DC, było jednak mało prawdopodobne.

Estetyka Spielberga nie pasuje do szybkich ujęć i wysokiej brutalności dzieł DCEU.

Szybko znalazło się jednak idealne rozwiązane. Jak podaje Entertainment Weekly Spielberg wraz ze swoim Amblin Entertainment zajmie się produkcją i reżyserią (a przynajmniej takie są na razie plany) umiejscowionego w trakcie II wojny światowej Blackhawk.

Komiks na motywach którego zostanie oparty film, zaczął się ukazywać od 1941 roku, początkowo pod egidą Quality Comics. DC Comics nabyło prawa do Blackhawk w 1957 roku. Tytułowy Blackhawk to charyzmatyczny lider elitarnej grupy pilotów, którzy walczyli w przestworzach II wojny światowej. Ich nazwą było Blackhawks, a herbem czarny jastrząb na żółtym tle. Do grupy należał również polski lotnik, Kazimierz „Zeg” Zegota.

blackhawk steven spielberg class="wp-image-154743"

Wbrew pozorom to nie pierwsza ekranizacja popularnego komiksu od Stevena Spielberga. Amerykański reżyser zrobił już w 2011 roku Przygody Tintina. Wydaje się jednak, że tym razem twórca natrafił na tytuł, który jeszcze lepiej wpisuje się w jego filmowe emploi. Najstraszniejsza wojna w historii świata była tematem aż pięciu jego poprzednich obrazów.

Wspaniale było pracować z ekipą Warner Bros. przy okazji Ready Player One. Wnoszą miks pasji i profesjonalizmu do wszystkiego, co robią, a ich doświadczenie w tworzeniu filmów na podstawie komiksów jest olbrzymie. Jestem podekscytowany, że mogę spotkać się z nimi ponownie przy Blackhawk – powiedział Spielberg.

REKLAMA

Niewiele wiadomo na razie, kto poza twórcą Szczęk będzie pracować przy projekcie. Produkcją oprócz Spielberga zajmą się Kristie Macosko Krieger i Sue Kroll. A za scenariusz odpowiedzialny jest wieloletni współpracownik reżysera, David Koepp, który napisze też tekst najnowszego Indiany Jonesa. Data premiery dzieła nie jest na razie znana.

Najbliższe projekty Spielberga, oprócz Blackhawk, to także Indiana Jones 5 i remake West Side Story.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA