REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

"Stolica" - nowy singiel Karoliny Czarneckiej

Pamiętacie jeszcze o Karolinie Czarneckiej, młodej aktorce, której utwór "Hera, koka, hasz, LSD" wykonany podczas 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej podbił swego czasu Internet? Do Sieci trafił właśnie drugi singiel z jej EP-ki "Córka", zatytułowany "Stolica". 

18.09.2014
12:14
„Stolica” – nowy singiel Karoliny Czarneckiej
REKLAMA

Po zainteresowaniu i kontrowersjach, jakie wzbudziła "Hera, koka, hasz, LSD", Czarnecka postanowiła uzbierać pieniądze na zrealizowanie teledysku doń (który nota bene spotkał się z raczej chłodnym przyjęciem). Wystartowała więc z kampanią na PolakPotrafi.pl, która okazała się gigantycznym sukcesem - zebrana kwota niema pięciokrotnie przewyższyła założony cel, dzięki czemu zapadła decyzja o nagraniu całej płyty. Premiera "Córki" odbędzie się już jutro, tymczasem w Internecie - póki co wyłącznie na Onecie - pojawił się drugi, promujący ją singiel - "Stolica". 

REKLAMA

Miłośnikom muzyki alternatywnej "Stolica" powinna przypaść do gustu. Nie mogę się oprzeć, żeby nie porównać tej piosenki do twórczości muzycznej Doroty Masłowskiej aka Mister D. Moim zdaniem brzmieniowo i wokalnie brzmi bardzo podobnie, a lirycznie to ta sama dawka zdystansowanej ironii i ładunku emocjonalnego. Nie powiem, podoba mi się.

Płyta „Córka” to historia Tiny. Przyjechała tu do Warszawy z małej mieściny. Przyjechała ze snami, ma pudełka z sekretami i walizkę z mitami. Poza tym niewiele, co niedziela msza w kościele. Przyjechała ze wschodu, z ciemnej strony narodu. Nie ma kasy, nie ma prawka, przeciętna laska. Nic ciekawego, szkic, przymiarka i wprawka, zajawka.

REKLAMA

Tracklista ma liczyć 10 utworów, w tym oczywiście ten, który przysporzył Karolinie Czarneckiej popularności, czyli "Hera, koka, hasz, LSD". Wszystkie pozostałe znajdziecie poniżej.

1. Rozdział I Lepszy
2. Stolica
3. Rozdział II Za długi
4. Mity Tiny
5. Hera Koka Hasz LSD (remix)
6. Rozdział III Tina leci
7. Zjawa
8. Demakijaż (feat. L.U.C)
9. Rozdział IV Otwarty
10. Hera Koka Hasz LSD (bonus)

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA