REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

W 3. sezonie Stranger Things możemy spodziewać się powrotu jednej kontrowersyjnej postaci

To, że 3. sezon Stranger Things powstanie, jest już faktem. Co więcej, bardzo prawdopodobne, że doczekamy się poza tym jeszcze kilku serii produkcji Netfliksa, choć bracia Duffer, odpowiedzialni za ten tytuł, zapewniają, że nie chcą serialu ciągnąć w nieskończoność. Z ich słów wynika też, że w nadchodzącej serii powróci kontrowersyjna postać z 2. sezonu.

21.11.2017
9:35
W Stranger Things 3 najpewniej powróci jedna kontrowersyjna postać
REKLAMA
REKLAMA

Uwaga, w tekście pojawiają się spoilery ze Stranger Things!

Choć 2. sezon Stranger Things podobał mi się bardzo, stracił pewną świeżość debiutanckiej serii. W nowych odcinkach zabrakło mi trochę tajemnicy, która tak trzymała w napięciu podczas oglądania pierwszych epizodów. Żałowałam również, że główni nastoletni bohaterowie tak mało czasu spędzili z Eleven. Co prawda obserwujemy poczynania chłopców i Jedenastki, ale dopiero w finałowym odcinku dzieciaki się spotykają.

Ach, no i jeszcze ten 7. epizod, który zupełnie nie pasował do całości...

Przed premierą 2. sezonu Stranger Things zastanawialiśmy się, co przyniosą nowe odcinki. Szymon trafnie zauważył, że interesujące byłoby poznanie innych dzieciaków, które wychowywane - czy raczej hodowane - były w laboratorium w Hawkins. Bo skoro Eleven jest Eleven i ma wytatuowany swój numer na ręce, to wynika, że była właśnie 11. w kolejności. Gdzieś tam, o ile przeżyły, są inni - Dziesiątka, Ósemka, Siódemka, a może nawet Dwunastka i Trzynastka.

W 7. odcinku Stranger Things 2 Eleven poznaje swoją starszą siostrę, Ósemkę, czyli Kali.

I to właśnie ta postać - według zapewnień braci Duffer - wróci najpewniej w 3. sezonie Stranger Things. Ósemka to postać równie wyjątkowa, co Jedenastka. Ma nadnaturalne moce, które może wykorzystywać do walki i w swojej obronie. Dziewczyna potrafi sprawić, że ludzie widzą to, co ona chce, a więc np. wyrastający z ziemi mur, który nie pozwoli im zrobić ani jednego kroku na przód, kiedy ona sama ucieka.

Dlaczego siostry z laboratorium miałyby się znowu spotkać?

REKLAMA

Możliwe, że Kali chce się zemścić na Jedenastce za porzucenie jej. Co prawda dziewczyna, można powiedzieć, pokochała Eleven od pierwszego wejrzenia, ale od dłuższego czasu żyje w destrukcyjnym środowisku i nie ma barier. Jest też szansa na to, że Ósemka pragnie znaleźć inne siostry. I ten wątek również mógłby być ciekawy (o ile nie byłby zamknięty w jednym dziwacznym epizodzie), mimo że trochę za bardzo przypomina mi to Orphan Black i sestry...

W każdym razie porzucenie tej postaci byłoby nierozsądne, bo rzeczywiście daje duże możliwości poszerzenia mimo wszystko dość hermetycznego świata Hawkins. Jeśli Ósemka i inne siostry Eleven zostaną umiejętnie wplecione do fabuły, nie mam nic przeciwko temu i jestem ciekawa, co z tego wyniknie. Umiejętnie, czyli - dodajmy - inaczej niż w 2. sezonie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA