REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Walka z potworami ma swoją cenę. Aktorzy ze Stranger Things wynegocjowali ogromne podwyżki

Nie od dziś wiadomo, że sukces ma wielu ojców. A ci lubią potem zainkasować z tego tytułu odpowiednie wynagrodzenie. Serial Stranger Things większość osób kojarzy z młodą obsadą, ale to nie najmłodsi aktorzy wywalczyli sobie najlepsze zarobki.

20.03.2018
19:30
Życie w Hawkins kosztuje. Aktorzy ze Stranger Things zarobią więcej
REKLAMA
REKLAMA

Jak donosi portal Hollywood Reporter, podwyżki są wynikiem intensywnych negocjacji przed nadchodzącym trzecim sezonem serialu. Zdjęcia do nowej odsłony Stranger Things mają się rozpocząć 23 kwietnia, dlatego rozmowy o kontraktach zakończyły się dosyć późno.

Gaże płacone przez Netfliksa za pojedynczy odcinek serialu dzielą się na trzy grupy. W najwyższej z nich mają się znajdować dorośli aktorzy występujący w Stranger Things – Winona Ryder i David Harbour. Ich zarobki wynoszą podobno 350 tys. dol. za pojedynczy epizod. W kolejnej grupie znajdują się Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin i Noah Schnapp, czyli główni bohaterowie serialu.

Dzieciaki ze Stranger Things po podwyżkach mają inkasować 250 tys. dol. za odcinek.

Według doniesień młodzi aktorzy mieli otrzymać prawie dwunastokrotną podwyżkę. Nieco mniej zarabiają młodzieżowi aktorzy, portretujący drugoplanowych bohaterów. Natalia Dyer, Charlie Heaton i Joe Keery mogą liczyć na gaże o sto tysięcy dolarów mniejsze niż ich młodsi koledzy. Nie jest pewne, w której grupie znajduje się Millie Bobby Brown. Jej postać, Eleven, jest jedną z najpopularniejszych w całej produkcji, co zdaje się sugerować, że powinna być jedną z najlepiej opłacanych aktorek (choć Netflix nie zawsze stosował tę zasadę).

stranger things monster class="wp-image-144873"

Podwyżki są oczywiście wynikiem olbrzymiego sukcesu dwóch pierwszych sezonów Stranger Things.

REKLAMA

Netflix nie publikuje oficjalnych wyników oglądalności, ale inne źródła badające wskaźniki wyświetleń na portalu donoszą, że jest to jeden z jego najpopularniejszych seriali. Nic dziwnego. Nostalgia za latami 80., wciągająca historia i powrót do młodzieżowego kina spod znaku Goonies, to tylko niektóre z powodów wielkiego sukcesu Stranger Things. Swoje zrobiły również zdobyte nagrody Emmy i Saturn.

O nowym sezonie Stranger Things wiemy na razie niewiele. W obsadzie na pewno pojawią się nowi bohaterowie, a akcja serialu ma przenieść się do 1985 roku, czyli dwanaście miesięcy po wydarzeniach pokazanych w finale drugiej serii.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA