REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Twórcy Stranger Things nie chcą, żeby ich serial stał się tasiemcem. Wiemy już, ile sezonów planują

Stranger Things był jednym z największych zaskoczeń minionego roku w ofercie serwisu Netflix. Po takim debiucie nie było wątpliwości, że drugi sezon produkcji powstanie, ale twórcy obiecują, że nie zrobią z serialu Mody na sukces z potworami. Wiemy już, ile sezonów planując wydać.

14.02.2017
17:49
Stranger Things 2 ile sezonów
REKLAMA
REKLAMA

Familijny horror w formie serialu osadzony w latach 80. ubiegłego wieku okazał się strzałem w dziesiątkę. Widzowie pokochali dzieciaki, które znalazły się w centrum paranormalnych wydarzeń w amerykańskim miasteczku jak ze starej pocztówki.

Stranger Things 2 ile sezonów class="wp-image-79923"

Stranger Things 2 musiał się pojawić.

Premiera nowego sezonu zaplanowana jest dopiero na Halloween, ale już teraz ruszyła machina promująca nowy serial. Ostatnio przygotowałem zestawienie 18 rzeczy, które wiemy o drugim sezonie Stranger Things, a kilka dni temu omawiałem dalsze losy bohaterów.

Jedenastka, jej koledzy i grupa dorosłych uwikłana w tajemnicę skradli serca widzów na całym świecie. Decyzja o tym, by dać zielone światło drugiej serii Stranger Things była oczywista. Nadal mamy niedosyt tych świetnie rozpisanych postaci, a czające się w mroku zło nie zostało całkowicie pokonane.

Stranger Things 2 ile sezonów class="wp-image-79922"

Nie zdziwiłbym się, jeśli Netflix planowałby wykorzystać tę markę Stranger Things przez kolejną dekadę, jeśli tylko nie znudziłaby się widzom.

Na szczęście takich planów - przynajmniej na razie - nie ma. Jak donosi Entertainment Weekly, twórcy chcą realizować swoją wizję, którą mieli od początku. Historia, którą stworzyli bracia Duffer, została wedle ich słów rozpisana od początku jako zamknięta całość do opowiedzenia w 4 lub w 5 sezonach.

Na chwilę obecną plan zakłada, że właśnie tyle serii Stranger Things powstanie, ale niewykluczone nawet, że... będzie ich mniej. Twórcy nie chcą, by to był jeden z tych seriali, które ciągną się do momentu, aż widzowie się nimi znudzą, co jest niestety powszechną praktyką w telewizji.

Stranger Things 2 ile sezonów class="wp-image-79925"

Chcą zakończyć historię definitywnie w momencie, w którym Stranger Things będzie na topie.

REKLAMA

Może to oznaczać, że już za niecały rok będziemy na półmetku tej historii. Stranger Things 2 nie jest planowane jako finał serialu, ale następujący sezon już może nim być.

Przyznam, że wcale nie jestem rozczarowany! Wolę krótsze seriale z pomysłem, niż tasiemce, w których scenariusze kolejnych epizodów dopisywane są na siłę.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA