REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Prequel "Stranger Things" obejrzycie w... teatrze. Premiera jeszcze w tym roku

"Stranger Things" dostanie prequel. Ale nie na platformie Netflix. "The First Shadow" to bowiem sztuka teatralna, która zabierze nas na sam początek historii popularnego serialu. Sprzedaż biletów na spektakl ruszy jeszcze wiosną tego roku. Premiera zbliża się bowiem wielkimi krokami.

01.03.2023
14:39
stranger thing netflix prequel teatr
REKLAMA

"Stranger Things" to prawdziwy fenomen. Już w czasie swojej premiery w 2016 roku podbił serca widzów na całym świecie. Wraz z kolejnymi sezonami liczba jego fanów już tylko wzrastała. Nic więc dziwnego, że 4. odsłona rozbiła bank popularności - w ciągu zaledwie 28 dniu użytkownicy platformy Netflix oglądali ją przez 1,35 mld godzin.

Niestety, historia dzieciaków z Hawkins dobiega końca. Nadchodzący 5. sezon "Stranger Things" będzie ostatni. Ale nie przejmujcie się. Przecież już od dawno mówi się o ewentualnych spin-offach. W końcu w świecie przedstawionym jest jeszcze mnóstwo tajemnic do odkrycia. On zawiera w sobie mnóstwo opowieści. Jedną z nich zobaczymy... na deskach teatru.

REKLAMA

Czytaj także:

Stranger Things: The First Shadow - teatralny prequel serialu Netfliksa

Zgodnie z zapowiedziami "The First Shadow" zabierze widzów na sam początek historii "Stranger Things". Co więcej, w sztuce może kryć się również klucz do jej końca. To będzie więc prawdziwa gratka dla fanów serialu platformy Netflix. Oficjalny opis fabuły prezentuje się następująco:

Hawkins, 1959 rok - zwyczajne miasteczko ze zwyczajnymi problemami. Samochód młodego Jima Hoppera nie chce zapalić, siostra Boba Newby'ego nie traktuje poważnie jego audycji radiowej, a Joyce Maldonado chce po prostu skończyć szkołę i wyrwać się z miasta. Kiedy w Hawkins pojawia się nowy uczeń, Henry Creel, jego rodzina przekonuje się, że nowe początki nie są takie łatwe... a mroki przeszłości mają bardzo duży zasięg. 

Sztuka oparta jest na autorskiej opowieści braci Dufferów, Jacka Thorne'a i Kate Trefry. "Stranger Things: The First Shadow" napisała ta ostatnia. Reżyserem jest natomiast Stephen Daldry, a współreżyserem Justin Martin. Jeszcze w tym miesiącu mamy poznać szczegóły dotyczące sprzedaży biletów na spektakl. Mają pojawić się już niedługo - wiosną tego roku.

REKLAMA
Stranger Things - Netflix

Premiera spektaklu zbliża się wielkimi krokami. Dokładna data nie jest co prawda jeszcze znana, ale wiadomo, że "Stranger Things: The First Shadow" zadebiutuje na deskach Phoenix Theatre na londyńskim West Endzie pod koniec 2023 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA