REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Dołącz do Star-Lorda, Draxa, Gamorry i Rocket Raccoona. Strażnicy Galaktyki vol. 2 od dziś na Netfliksie

Strażnicy Galaktyki przez wielu fanów MCU uznawane są za symbol sukcesów Marvela. Emocjonujące, zabawne oraz pełne różnorodnych bohaterów – filmy Jamesa Gunna nie bez powodu stały się takimi hitami. Jeśli jednak ktoś przegapił dotychczasowe okazje do obejrzenia drugiej części, ma właśnie możliwość nadrobić zaległość. Strażnicy Galaktyki vol. 2 już dziś trafili na Netfliksa.

01.07.2018
11:30
strażnicy galaktyki 2 mcu marvel cinematic universe streszczenie
REKLAMA
REKLAMA

Wśród wielbicieli amerykańskiego komiksu superbohaterskiego nie brakuje opinii, że Marvel ma znacznie ciekawsze opowieści umiejscowione w przestrzeni kosmicznej niż DC. Najlepszym przykładem Strażnicy Galaktyki, którzy zostali zaadaptowani na dwa niezwykle udane i osiągające dobre wyniki finansowe filmy. Druga część była co prawda oskarżana przez niektórych krytyków i fanów o przysłowiowe odcinanie kuponów i słabą fabułę, ale i tak zarobiła pokaźną sumę 863 mln dol. w światowym box office.

Nie dziwi więc, że trzecia część Strażników Galaktyki jest jednym z dwóch filmów zapowiedzianych na nową fazę Marvel Cinematic Universe. Według niektórych zapowiedzi (i słów Chrisa Pratta) będzie to prequel toczący się przed wydarzeniami pierwszej części. Nie oznacza to jednak, że znajomość fabuły sequelu ze Star-Lordem i Gamorrą w rolach głównych do niczego się nie przyda.

Wydarzenia filmu Strażnicy Galaktyki vol. 2 miały duży wpływ na Avengers: Wojna bez granic i (jak łatwo się domyślić) Avengers 4.

To nie jedyne powody, dlaczego warto wrócić do filmu Jamesa Gunna. Strażnicy Galaktyki vol. 2 to nie tylko fantastyczna akcja i dobre żarty, ale też jeden z najlepszych soundtracków w historii współczesnego kina.

REKLAMA

Strażnicy Galaktyki vol. 2 to niejedyny hit, jaki trafi w lipcu na Netfliksa. Serwis może się również pochwalić m.in. nowym sezonem Orange is the New Black czy czwartą odsłoną serialu Sherlock.

Strażnicy Galaktyki vol. 3 zapowiedziani zostali na rok 2020. Drugą część można znaleźć na Netfliksie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA