REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka
  3. YouTube

Spragnieni klubowych rytmów? Poznajcie „Streaming From Isolation". W ramach akcji zagrają też Polacy

Pandemia daje w kość nie tylko stałym bywalcom muzycznych festiwali, ale również miłośnikom didżejskich setów i imprez techno, a także tym którzy je organizują. Na pomoc jednym i drugim przychodzi inicjatywa „Streaming From Isolation”.

13.05.2020
15:21
streaming from isolation brutaz scena elektroniczna
REKLAMA
REKLAMA

„Streaming From Isolation” to najnowszy projekt serwisu muzycznego Boiler Room i marki Ballantine’s (która przeznaczyła dla twórców biorących udział w projekcie środki w wysokości 100 tys. funtów). Twórcy znanego na całym świecie projektu True Music postanowili podjąć działania, by w czasie pandemii na nowo połączyć muzyczną społeczność i wesprzeć lokalnych artystów elektronicznej sceny. To szczególnie ważny i potrzebny krok w momencie, gdy kluby są zamknięte, a koncerty i imprezy odwołane. Projekt „Streaming From Isolation” zrzesza wykonawców i fanów muzyki techno i elektro na jednej, wielkiej imprezie online, będacej cyklem streamingów.  Tym sposobem, zarówno sami muzycy, jak i fani klubowych klimatów oraz muzyki spod szyldu elektro, mają okazję ponownie spotkać się przy ulubionych dźwiękach, grając dla publiczności z własnych domów czy przestrzeni twórczych.

Polski BRUTAŻ wśród DJ-ów z całego świata

Muzycy, grający podczas streamów na platformie Boiler Room, pochodzą z całego świata. Już 14 maja dołączą do nich członkowie Brutażu — polskiego kolektywu organizującego jeden z najbardziej znanych w kraju cykli imprez techno i wspierającego zdolnych muzyków. Brutaż skupia przede wszystkim ambitnych artystów młodego pokolenia. Zresztą, przekonajcie się sami:

Podczas czwartkowego streamu zagrają Marie Malarie z Londynu, krakowski DJ SZy, znana warszawskiej scenie muzycznej Ania R, włoski kompozytor i wykonawca Carlo Maria i AARPS – DJ z Katowic, specjalista od setów tworzonych przy użyciu syntezatora modularnego. Polska grupa przejmie oficjalny kanał Boiler Room w czwartek 14 maja o godz. 18:00.

Słuchając tej muzyki, wspierasz nie tylko twórców, ale również najbardziej potrzebujących.

Jednym z założeń „Streaming from Isolation” ma być nie tylko spotkanie muzyków z fanami (i zasilenie portfeli tych pierwszych — by umożliwić im rozwijanie swoich muzycznych pasji, Ballantine’s zdecydował się przekazać 20 dotacji w wysokości 5000 funtów każda), ale rownież pomoc najbardziej potrzebującym. Właśnie dlatego w trakcie streamingów organizowane są zbiórki na rzecz The Global FoodBanking Network – organizacji wspierającej banki żywności w ponad 40 krajach.

REKLAMA

Kontakt ze znakomitymi artystami, powrót do przedpandemicznych czasów, w których gorączkę sobotniej nocy można było spędzić w klubie, a zarazem wsparcie dla potrzebujących? Nie wiem jak wy, ale ja w to wchodzę.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA