REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się
  3. Dramy

Są prokuratorskie zarzuty i wniosek o list gończy za Stuu. Sąd zdecyduje o aresztowaniu

Youtuber Stuu ma nie lada kłopoty w związku z aferą Pandora Gate. Prokuratura Okręgowa w Warszawie wystąpiła do Sądu Okręgowego z wnioskiem o areszt tymczasowy wobec Stuarta B. Złożono też wniosek o list gończy. Śledczy zarzucają influencerowi dokonanie czynów o charakterze pedofilskim.

13.10.2023
14:42
Stuu zatrzymanie
REKLAMA

Po opublikowaniu dwóch materiałów o Pandorze Gate, przedstawiających polskich youtuberów w bardzo złym świetle, jakoby mieli nawiązywać niestosowne relacje z nastolatkami, widać już pierwsze efekty i działania władz.

REKLAMA

Prokuratura postawiła zarzuty dla Stuu w sprawie Pandora Gate

Jak powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową, wiceminister Piotr Cieplucha: Prokuratura postawiła zarzuty jednemu z YouTuberów w tak zwanej aferze Pandora Gate. Ponadto Prokuratura Okręgowa w Warszawie wystąpiła do Sądu Okręgowego Warszawie z wnioskiem o wydanie postanowienia o tymczasowym aresztowaniu influencera - powiedział w piątek Polskiej Agencji Prasowej wiceminister Cieplucha.

Po tej wypowiedzi podczas konferencji prasowej wiceminister poinformował o trwającym właśnie posiedzeniu sądu "w sprawie tymczasowego aresztu wobec osoby posługującej się pseudonimem Stuu". Rzecznik warszawskiej prokuratury prok. Szymon Banna podkreślił, że z uwagi na duże prawdopodobieństwo popełnionego czynu oraz konieczność prawidłowego zabezpieczenia postępowania, śledczy skierowali do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania mężczyzny celem wydania za nim listu gończego.

Konopskyy/ Pandora Gate
REKLAMA

Trwa przesłuchanie świadków w sprawie Pandora Gate

W środę Piotr Cieplucha informował media, że trwa przesłuchiwanie świadków w tej sprawie. Przekazują informacje o ogromnej skali przerażającego procederu seksualnego wykorzystywania nieletnich w środowisku youtuberów. Pociągnięcie do odpowiedzialności sprawców jest jedynie kwestią czasu – mówił wiceminister sprawiedliwości.

Dodał również, że w Warszawie oraz Szczecinie przeszukano mieszkania, gdzie znaleziono kilkadziesiąt urządzeń z danymi elektronicznymi, m.in. z treściami komunikatorów społecznych oraz komputery, laptopy, telefony, twarde dyski i nośniki zewnętrzne. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA