REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Dzieje się

Gwiazdy na premierze filmu "Śubuk" z tabliczkami "DajcieŻyć". O co chodzi?

Premiera filmowa może być pretekstem do manifestowania swoich poglądów. Tak było w przypadku filmu "Śubuk", gdzie gwiazdy m.in. Maja Ostaszewska i Małgorzata Gorol zapozowały z tabliczkami #DajcieŻyć, wpierających opiekunów niepełnosprawnych osób. Co to za akcja?

30.11.2022
9:33
Premiera "Śubuk"
REKLAMA

"Śiubuk to film w reżyserii Jacka Lusińskiego, który jest historią matki autystycznego chłopca. Jej walka z biurokracją oraz ludzką bezdusznością doprowadziły do sporych zmian w polskich systemie edukacji. W roli głównej pojawiła się znana m.in. z filmu Małgorzaty Szumowskiej - Małgorzata Gorol, która na premierze filmu zdradziła, że będzie mamą, prezentując przed fotoreporterami ciążowe kształty.

REKLAMA

Gwiazdy wsparły opiekunów niepełnosprawnych osób.

Gorol również z innymi gwiazdami, m.in. Mają Ostaszewską i Mają Staśko pozowały z tabliczkami głoszącymi napis #DajcieŻyć, ale też #PrzepisySąNiepełnosprawne", "#KochamPracujęOpiekuję". W ten sposób gwiazdy wsparły opiekunów niepełnosprawnych osób.

Warto podkreślić, że główne hasło #DajcieŻyć odnosi się do zniesienia zakazu pracy dla opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Twórcy kampanii o nazwie 2119pln chcą, aby zniesieniony został zakazu pracy zarobkowej dla tych, którzy otrzymują świadczenie pielęgnacyjne związane z niepełnosprawnością ich bliskich.

Absurdalne przepisy dla opiekunów niepełnosprawnych osób

REKLAMA

Osoby opiekujące się niepełnosprawnymi bliskimi są w trudnej sytuacji, gdyż jak podkreślają, zasiłek pielęgnacyjny jest niemal głodowy (2119 złotych). Jeśli opiekunowie o niego wystąpią, to wtedy mają zakaz pracy zarobkowej. Niestety, państwo nie ma wsparcia zarówno medycznego, finansowego oraz logistycznego dla osób z niepełnosprawnościami.  Jak słusznie podkreślają twórcy akcji, sytuacja jest istnym absurdem, który próbują w końcu zmienić. W sieci można podpisać apel o zniesienie zakazu pracy dla opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Wszystkie szczegóły można znaleźć na tej stronie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA