REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nikt się tego nie spodziewał, ale wielu marzyło. Powstaną "Święci z Bostonu 3"

Są osoby, które na tę wieść już zakładają zielone ubrania i otwierają butelkę Guinessa – zabójczy bracia McManus z Irlandii powrócą, by oczyszczać świat z grzeszników. Na ekranie "Świętych z Bostonu 3" znów zobaczymy Normana Reedusa i Seana Patricka Flanery'ego, a za kamerą stanie Troy Duffy.

02.11.2021
10:34
swieci z bostonu 3 film norman reedus
REKLAMA

"Święci z Bostonu" to film sensacyjny z domieszką neo noir z 1999 roku, który dla wielu nałogowych pochłaniaczy popkultury jest produkcją kultową. Polecają ją przy pierwszej nadarzającej się okazji zaraz obok dzieł Quentina Tarantino.

REKLAMA

Opowiada o dwójce braci, pracownikach rzeźni, którzy zabijają w samoobronie członków rosyjskiej mafii i przypadkowo odkrywają swoje prawdziwe "powołanie". Zamierzają oczyścić Boston ze zła. Po piętach depcze im jednak niestrudzony agent FBI Paul Smecker (Willem Dafoe).

Debiut reżyserski Troya Duffy'ego, który napisał do niego scenariusz i muzykę, pracując jeszcze jako barman w Los Angeles, okazał się ogromnym sukcesem komercyjnym. Na sequel fani musieli czekać jednak 10 lat.

W "Świeci z Bostonu 2: Dzień Wszystkich Świętych" bracia McManus, dowiadują się o śmierci przyjaciela, księdza z Bostonu. Odkurzają więc spluwy, opuszczają farmę w Irlandii i wyruszają na drogę zemsty. Będą musieli też oczyścić swoje dobre imię, ponieważ zostają wplątani w zabójstwo duchownego.

Święci z Bostonu 3. O czym opowie nowy film?

Mimo że druga część nie powtórzyła sukcesu oryginału, twórcy najwyraźniej zatęsknili za tym światem. "Deadline" podaje, że na ekranie znów zobaczymy Normana Reedusa (który czeka na koniec "The Walking Dead") i Seana Patricka Flanery'ego (który pracuje przy 3. sezonie "The Boys"), którzy połączyli siły z Troyem Duffym. Cała trójka pracuje też wspólnie nad scenariuszem.

REKLAMA

Fani uwielbiają tych bohaterów od 20 lat. Używają wobec nich tak pieszczotliwych określeń jak "Bracia" lub "Chłopcy". Zostawiliśmy ich w więzieniu pod koniec drugiej części, ale fani chcą wiedzieć, co się z nimi stało. Norman i Sean są siłą napędową, która utrzymuje tę franczyzę na właściwym torze, podrzucają nowe fabularne pomysły. Fani na to czekali, pytają o to każdego dnia. Jstem naprawdę podekscytowany pracą z Impossible Dream, by "Święci z Bostonu 3" stali się faktem

- mówił reżyser Troy Duffy.

Za produkcję filmu odpowie Shaun Redick ("Uciekaj!", "BlacKkKlansman") i Yvette Yates Redick z Impossible Dream Entertainment,  Don Carmody ("Buntownik z wyboru") i Troy Duffy. Data premiery nie jest znana, ale zdjęcia rozpoczną się w przyszłym roku. Twórcy nie chcą poprzestać tylko na trzeciej części, ale nakręcić serię filmów akcji popularną na całym świecie jak "John Wick".

Zdjęcia do "Świętych z Bostonu 3" ruszą w maju 2022 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA