REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Nawet świnie nie zasłużyły na taki los. Ukraińcy nazwali nową rasę nazwiskiem szefa zbrodniarzy z Buczy

Ukraińcy hodowcy od lat pracowali nad nową rasą świni, która będzie dawać więcej smalcu. W końcu im się udało i nazwali ją Kadyrow. Pierwszy knur rozpłodowy dostał imię Ramzan. Chciano w ten sposób "uhonorować" czeczeńskiego przywódcę Ramzana Kadyrowa, którego ludzie są oskarżani o współudział w masakrze w Buczy.

06.04.2022
18:24
swinia ramzan kadyrow bucza ukraina rasa hodowcy
REKLAMA

Po odbiciu położonej obok Kijowa Buczy z rąk okupanta wyszło na jaw, że żołnierze podlegli Putinowi dokonali tam masakry na ludności cywilnej. Na ulicy odkryto ciała kilkuset osób. Istnieje podejrzenie, że rękę do krwawej rzezi przyłożyli ludzie czeczeńskiego przywódcy Ramzana Kadyrowa.

Już dziś wiemy, że nad niektórymi z ofiar znęcano się w specjalnej izbie tortur. Ukraińska rzeczniczka praw człowieka Ludmyła Denisowa była w pomieszczeniu z krwią na ścianach i podłodze oraz butelkami po alkoholu, z którego wcześniej zabrano ciała zamordowanych mieszkańców Buczy. To właśnie tam kadyrowcy mieli torturować, a następnie dokonywać egzekucji.

REKLAMA

Ukraińcy wyhodowali nową rasę świni i nazwali ją Kadyrow, a głównego knura Ramzan.

Wierni Putinowi bojownicy z Czeczeni będą teraz nazywać się identycznie jak nowa rasa świni. Ukraińcy hodowcy pracowali nad nią od lat. Jest krzyżówką świni domowej, wietnamskiej i dzika. W założeniu ma dawać więcej wysokiej jakości smalcu. To zawsze było problemem, ale Ukraińcy w końcu znaleźli rozwiązanie.

Hodowca w rozmowie z portalem uprom.info (w artykule znajdziecie też zdjęcia nowej rasy) przyznał, że Ramzan jest duży, ale płochliwy i podobnie jak inne świnie tej rasy boi się nawet najsłabszych dźwięków. Przedstawicielki tej odmiany przypadkowo są też lepiej przystosowane do życia wysoko w górach niż większość ras. Stado Kadyrow liczy już kilkaset prosiąt i około 200 dorosłych osobników:

Długo nie zastanawialiśmy się nad nazwą rasy. Pierwszy wyhodowany przez nas knur rozpłodowy, który jest obecnie głównym knurem stada, ma rudą brodę i kły. Został nazwany Ramzan, a prosięta tej rasy nazwano Kadyrow

- powiedział hodowca.
REKLAMA

Nigdy się nie spodziewałem, że będę pisał newsa ze świata ukraińskiego rolnictwa, ale ten już stał się viralem w sieci. Szkoda świń, które zostały nazwane na "cześć" zbrodniarza wojennego, ale trudno nie doceniać dodatkowego trollingu. Kadyrow jest muzułmaninem, który chwalił się, że jego 6-letni syn nauczył się na pamięć Koranu, a przecież właśnie ta księga zakazuje im jedzenia wieprzowiny. Ukraińscy hodowcy podłożyli więc mu zatem podwójną świnię.

* Zdjęcie główne: Mutinka / Pixabay, screen z BBC / YouTube.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA