REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Zakopane płaci za "Sylwester Marzeń" TVP miliony. W tym roku koszty będą jeszcze wyższe

4 mln zł - tyle przez sześć lat współpracy z TVP Zakopane wydało na organizację "Sylwestra Marzeń". W tym roku nie dorzuci jednak ani złotówki. Mimo to poniesione z racji imprezy koszty mają być dla samorządu wyższe niż dotychczas. Dlaczego?

29.11.2022
9:45
sylwester marzeń tvp zakopane koszt
REKLAMA

Dołącz do Disney+ z tego linku i zacznij oglądać głośne filmy i seriale.

Od 2016 roku TVP współpracuje z Zakopanem przy organizacji najpopularniejszego sylwestrowego show w polskiej telewizji. Początkowo koszty imprezy były dzielone między samorząd, a publicznego nadawcę. Ile dokładnie wynosiły? Całościowe kwoty objęte są tajemnicą i na temat ich wysokości można jedynie spekulować. Pewne jest, że wydarzenie tanie nie jest.

TVP konsekwentnie odmawia podania kosztów organizacji "Sylwestra Marzeń", ale na jaw wyszło, że, w ciągu sześciu lat współpracy z publicznym nadawcą, Zakopane wydało na ten cel 4 mln zł. Odkąd impreza nie odbyła się z powodu pandemii, samorząd miasta nie ma wkładu finansowego w wydarzenie. Podana kwota tyczy się więc jedynie lat 2016-2019.

REKLAMA

Sylwester Marzeń - ile w tym roku kosztuje impreza?

Milion zł rocznie - tyle według danych Wirtualnych Mediów przez cztery lata wynosił wkład finansowy Zakopanego w organizację "Sylwestra Marzeń". W zeszłym roku samorząd nie dorzucał się do imprezy, ale zawarł z TVP umowę dotyczącą świadczeń promocyjnych na rzecz miasta na kwotę 300 tys. zł.

Od 2021 roku Zakopane gości w wielu programach TVP, w których przekazywane są informacje na temat największych wydarzeń organizowanych w mieście. W zamian za taką promocję samorząd udostępnia publicznemu nadawcy infrastrukturę i zaplecze administracyjne na "Sylwestra Marzeń". Tak też będzie tym razem.

Sylwester Marzeń - TVP - Zakopane

Prócz udostępnienia Równi Krupowej, Zakopane bierze na siebie również np. sprzątanie całego terenu po "Sylwestrze Marzeń". Jak wspomnianemu portalowi podała osoba z menagementu TVP, chociaż miasto nie dorzuca się do samej organizacji imprezy, poniesione z tego względu koszty mają przewyższać dotychczasowy udział finansowy samorządu.

Sylwester Marzeń - kto wystąpi na imprezie TVP?

REKLAMA

Jak już wiadomo, podczas tegorocznego "Sylwestra Marzeń" Maryla Rodowicz nie wystąpi w Zakopanem. Można za to spodziewać się takich gwiazd jak: Golec uOrkiestra, Sara James, Zenek Martyniuk, Boys, czy Marina Łuczenko-Szczęsna. Czy TVP ponownie uda się przebić konkurencję?

Od pięciu lat "Sylwester Marzeń" jest najchętniej oglądanym przez Polaków sylwestrowym show telewizyjnym. W zeszłym roku na antenie TVP2 i TVP Polonia wydarzenie śledziło średnio niemal 5 mln widzów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA