REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Avengers namawiają do szczepień na COVID-19. Marvel wypuścił online specjalny komiks

Szczepienia na COVID-19 na całym świecie przebiegają znacznie wolniej i bardziej opornie niż wielu z nas, by sobie tego życzyło. Miasto Nowy Jork i Marvel Entertainment na ratunek w tej trudnej sytuacji wysłali drużynę Avengers. W specjalnym komiksie Iron Man, Hulk, Czarna Wdowa i inni namawiają do przyjęcia szczepionki na COVID-19.

26.08.2021
12:57
avengers szczepienia covid 19 kampania promocyjna
REKLAMA

Powszechny program szczepień przeciw koronawirusowi budzi od miesięcy dużo kontrowersji wśród Polaków, również tych ceniących sobie koncerty i kulturę na żywo. Przeciwnicy rzekomej segregacji do tej pory nie dali się przekonać, że przyjęcie przez nich szczepionki opłaci się nam wszystkim. Rząd Mateusza Morawieckiego zaprzągł do akcji promocyjnych sportowców i aktorów z Cezarym Pazurą na czele, ale przyniosło to minimalny skutek. Okres wakacyjny dobiega powoli końca, wielkimi krokami zbliża się jesień, a wraz z nią zapowiedziana przez ekspertów nowa fala koronawirusa.

Nic więc dziwnego, że konflikt między zwolennikami szczepień i antyszczepionkowcami stale się zaognia. Niektórzy postulują nawet, że tych drugi należy uznać za terrorystów i w odpowiedni sposób zwalczać. Postulat karania za antyspołeczną postawę w walce z COVID-19 na dobre zagościł w przestrzeni publicznej i już jej raczej nie opuści. Na Zachodzie wciąż próbuje się jednak bardziej zachęcać do szczepień niż nakładać obostrzenia za ich brak. Władze Nowego Jorku wpadły na pomysł, że na ratunek miastu, podobnie jak w komiksach, powinni przybyć Avengers. Wraz z Marvel Entertainment rozkręcono więc trzymiesięczną kampanię promocyjną.

REKLAMA

Szczepienia na COVID-19: Avengers w specjalnym komiksie

REKLAMA

Zaangażowanie najpopularniejszej drużyny Marvela ma na celu zachęcenie do szczepień młodych przedstawicieli społeczności Afroamerykanów, Latynosów i osób pochodzenia azjatyckiego. Udostępniony w punktach szczepień i w internecie na stronie SOMOS Vaccinations zeszyt liczy pięć stron i przedstawia walkę Avengersów z M.O.D.O.K.-iem i jego pomagierami. Kapitan Ameryka, Iron Man, Hulk, Czarna Wdowa, Czarna Pantera i Kapitan Marvel stają naprzeciw działającego w imię chaosu złoczyńcy, osłaniając pragnących się zaszczepić mieszkańców Brooklynu. Rozpoczęta przy współudziale Marvel Entertainment kampania ma objąć także działania informacyjne za pomocą specjalnych plakatów rozwieszanych po Nowym Jorku i serii spotkań z lekarzami.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA