REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Zdrady, intrygi, romanse i kryminalna tajemnica. "Tajemnica zawodowa 2" już na Player.pl

"Tajemnica zawodowa" po niecałym roku oczekiwania otrzymała kolejny sezon. Premierowy odcinek obyczajowego kryminału trafił 22 lutego na Playera. W obsadzie znów zagościli Cezary Pazura, Magdalena Różczka, Anna Dereszowska i Piotr Stramowski. Czy nowy epizod zapowiada interesujący ciąg dalszy tej opowieści?

22.02.2022
18:23
tajemnica zawodowa 2 serial player premiera
REKLAMA

"Tajemnica zawodowa 2" to bezpośrednia kontynuacja popularnego serialu TVN-u, który zadebiutował tam w zeszłym roku. Fabuła produkcji kręciła się wokół pozornie szczęśliwego małżeństwa Julii i Andrzeja Żurawskich (w tych rolach Magdalena Różczka i Cezary Pazura). Poukładane życie tej pary nagle błyskawicznie się rozpada, gdy pracującemu jako lekarz Andrzejowi zostają postawione zarzuty kryminalne. Wierna żona początkowo staje w jego obronie, ale systematycznie odkrywa prawdę o jego kłamstwach i machinacjach.

Twórcy "Tajemnicy zawodowej" postawili w 1. sezonie na otwarte zakończenie, jakby przeczuwając szansę na powstanie kontynuacji. Mieli rację, bo szefowie TVN Grupa Discovery postanowili o przedłużeniu serialu łączącego wątki obyczajowe i melodramatyczne z wielowątkową intrygą kryminalną. Odcinek otwierający ciąg dalszy burzliwej historii związku Żurawskich trafił dzisiaj na należący do firmy serwis Player. O czym opowiada 2. sezon?

REKLAMA

"Tajemnica zawodowa 2" rozpoczyna się od domknięcia wątków pozostawionych bez odpowiedzi pod koniec poprzedniej serii.

Akcja nowego odcinka rozpoczyna się trzy miesiące po wydarzeniach obserwowanych w finale minionego sezonu. Między Żurawskimi dochodzi do wypatrywanego przez obie strony rozwodu. Tymczasem będąca w ciąży z Andrzejem Kinga Górska (Anna Dereszowska) trafia do szpitala z poważnymi obrażeniami. Pierwsza diagnoza dla dziecka jest pozytywna, ale wkrótce dochodzi do komplikacji stanowiących zagrożenie dla życia matki i dziecka. W międzyczasie działający znów w policji detektyw Paweł Miller (gra go Piotr Stramowski) próbuje odnaleźć sprawców wypadku samochodowego Górskiej. Czy kobieta chciała popełnić samobójstwo, jak twierdził Andrzej Żurawski? A może ktoś doprowadził do kraksy i próbował uciec z miejsca zdarzenia?

Premierowy odcinek 2. sezonu "Tajemnicy zawodowej" sprawnie balansuje między wątkami obyczajowymi i romantycznymi a toczącą się w międzyczasie sprawą kryminalną. Warto mieć na uwadze, że to nie jest i chyba już do końca nie będzie klasyczny kryminał. Romanse, zdrady, miłosne trójkąty, porzucone rodziny i ukrywane głęboko dramaty stanowią nieodłączną część produkcji Playera. To wciąż bardziej melodramat niż opowieść o poszukiwaniu sprawcy nielegalnego czynu (w tym wypadku usiłowania zabójstwa).

REKLAMA

Można mieć jednak nadzieję, że wspomniane wątki nie przesłonią tak do końca kryminalnej intrygi, bo to na niej bazuje właściwie cały suspens "Tajemnicy zawodowej 2". Czas pokaże, czy obietnica poczyniona przez 1. odcinek znajdzie odzwierciedlenie w rzeczywistości. Kolejny epizod serialu pojawi się w poniedziałek 28 lutego. Według dostępnych w internecie zapowiedzi 2. części Andrzej Żurawski spróbuje zrzucić podejrzenie na swoją byłą żonę i wywołać wrażenie, że to właśnie jej mogło najbardziej zależeć na śmierci Górskiej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA