REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Na 2021 rok zapowiedziano już prawie 20 polskich seriali. Co pokażą Netflix, Polsat i TVN?

Największe polskie telewizje powoli odkrywają karty dotyczące wiosennej ramówki, coraz więcej wiemy też o nowościach serwisów streamingowych, a w dodatku przez pandemię koronawirusa nie wszystkie zeszłoroczne tytuły miały szansę zadebiutować. Wszystko to sprawia, że znamy już całkiem dużo rodzimych seriali, które zadebiutują w 2021 roku.

15.01.2021
8:51
polskie seriale 2021
REKLAMA
REKLAMA

Rozpoczęty przed dwoma tygodniami 2021 rok zapowiada się absolutnie wybornie dla fanów polskich seriali. Tak wielu zapowiedzi nie było już od dawna, a przecież w trakcie kolejnych miesięcy zapewne usłyszymy jeszcze o niejednej przygotowywanej nowości. Na początku stycznia niewiele wiemy jeszcze o planowanych premierach HBO i TVP (trudno np. ocenić czy „Erynie” zadebiutują już w tym roku), ale za to Canal+, Netflix, TVN i przede wszystkim Polsat szykują prawdziwą paradę komedii i kryminałów.

Polskie seriale 2021 – najważniejsze zapowiedziane na 2021 rok nowości:

polskie seriale 2021 class="wp-image-483112"

„Otwórz oczy” ma być pierwszym pełnoprawnym tytułem science fiction zrobionym przez serwis Netflix w naszym kraju. Główną bohaterką produkcji będzie nastoletnia Julia, która po groźnym wypadku trafia do ośrodka zajmującego się leczeniem amnezji. Stan dziewczyny nie ulegnie jednak poprawie, a granica między jawą i iluzją zacznie się poważnie zacierać w jej umyśle. Dlatego postanowi uciec z ośrodka wraz z towarzyszącym jej tajemniczym chłopakiem o imieniu Adam. Najważniejsze role w serialu zagrają Maria Wawreniuk i Ignacy Liss. Więcej o serialu przeczytacie TUTAJ.

polskie seriale 2021 class="wp-image-483115"
Foto: AGNIESZKA K. JUREK/TVN

Seriale medyczne i produkcje o prawnikach od lat cieszą się sporą popularnością na TVN-ie. Stacja podjęła więc decyzję, żeby na wiosnę przygotować nowość łączącą w sobie te dwie tematyki. Fabula produkcji będzie kręcić się wokół małżeństwa z długim stażem, tworzonego przez Julię i Andrzeja Żurawskich (w tych rolach Magdalena Różczka i Cezary Pazura). Kobieta niegdyś zapowiadała się na wziętą prawniczkę, ale zrezygnowała z pracy zawodowej na rzecz rodziny. W pewnym momencie poznaje jednak straszną tajemnicę, która burzy jej życie i sprawia, że powrócić do zawodu prawnika w imię walki dobre imię męża pracującego jako lekarz ginekologii.

polskie seriale 2021 class="wp-image-483124"
Foto: A. Świetlik/Polsat

„Piękni i bezrobotni” to nowy serial Roberta Górskiego i Mikołaja Cieślaka, czyli twórców popularnego „Ucha Prezesa”. Według zapowiedzi ma to być produkcja komediowa poświęcona problemom współczesnych Polaków. Każdy kolejny odcinek pokaże parę wspólników imających się najróżniejszych prac, żeby spłacić wiszący nad nimi kredyt. Główne role obok Cieślaka i Górskiego zagrają też Anna Karczmarczyk i Wojciech Kalarus. Premiera na wiosnę.

OdwilżHBO

polskie seriale 2021 class="wp-image-483568"
Foto: Krzysztof Wiktor/HBO

Serial „Odwilż” według pierwotnego planu swoją premierę miał zaliczyć jeszcze pod koniec 2020 roku. Z powodu opóźnienia produkcji wywołanego przez pandemię koronawirusa ostatecznie jednak do tego nie doszło. Na temat nowego serialu HBO od kilku miesięcy jest wręcz zaskakująco cicho, ale wydaje się niemal pewne, że produkcja znajdująca się na tak zaawansowanym etapie prac zadebiutuje właśnie w tym roku. Więcej na temat kryminalnej „Odwilży” przeczytacie TUTAJ.

Kajko i Kokosz – Netflix

polskie seriale 2021 class="wp-image-483571"

„Kajko i Kokosz” to nowa animacja platformy Netflix oparta na słynnej komiksowej serii stworzonej przez Janusza Christę. Do roli showrunnerki serialu wybrana została Ewelina Gordziejczuk, a sama opowieść (jak łatwo się domyślić) skoncentruje się na przygodach dwóch dzielnych Słowian walczących z armią Zbójcerzy. Twórcy animacji zapowiadają uhonorowanie dziedzictwa Christy i pokazanie na ekranie wszystkich walorów oryginalnych komiksów. Za produkcję tytułu odpowiada studio EGoFILM („Żubr Pompik”, „Planetarium”).

Polskie telewizje od czasu do czasu decydują się na kupno praw do stworzenia własnej wersji popularnego zagranicznego serialu i tak właśnie jest w przypadku „Marii Matejko”. Oryginalnie pomysł na ten tytuł został wymyślony we Francji, a polscy twórcy tylko zaimplementują go na nasz rodzimy rynek. Główna bohaterka serialu to inteligentna komisarz policji obdarzona wielką intuicją, ale mierząca się też z poważnymi problemami w życiu osobistym. Każdy odcinek opowie osobną historię kryminalną, której rozwiązanie spróbuje odnaleźć Matejko grana przez Paulinę Chruściel.

Polsat na wiosnę 2021 roku przygotuje oprócz tego również komediowy serial „Kowalscy kontra Kowalscy” z Piotrem Adamczykiem, Marietą Żukowską, Wojciechem Mecwaldowskim i Katarzyną Kwiatowską w rolach tytułowych małżeństw. Stacja zapowiada produkcję jako komedię pomyłek opowiadającą o dwóch rodzinach mających zupełnie inny status społeczny i materialny. Jedno spotkanie na oddziale położniczym sprawi jednak, że ich losy połączą się już na zawsze.

Nieobecni – TVN

Telewizja TVN od kilku lat działa w ramach strategii „najpierw premiera na VOD, a potem w tradycyjnej dystrybucji”. Oznacza to, że w 2021 roku na TVN-ie zadebiutuje kilka tytułów, które posiadacze konta na Player.pl od niedawna mają już okazję oglądać. Jednym z nich jest kryminalny serial „Nieobecni” poświęcony tematowi nagłych i tajemniczych zaginięć. Produkcja spotkała się bardzo ciepłym odzewem, w tym również ze strony naszego recenzenta. Premiera pierwszego odcinka 20 stycznia. Nie wiadomo jednak na razie, kiedy stacja udostępni kolejne.

Już dziś, czyli 15 stycznia, możemy się też spodziewać debiutu całego sezonu thrillera psychologicznego zatytułowanego „Rysa” i stworzonego przez Sony Pictures Televisions Networks Central Europe dla platformy Ipla.tv. Widzowie oglądający serial będą śledzić losy pracującej dla policji Moniki. Kobieta nie pamięta jednego roku ze swojego życia, co okaże się mieć kluczowe znaczenie dla stojącej przed nią nowej zagadki kryminalnej. W obsadzie produkcji znaleźli się Julia Kijowska, Maciej Zakościelny, Maria Pakulnis, Zbigniew Zamachowski i Zuzanna Zielińska.

Kruk. Szepty słychać po zmroku: Sezon 2 – Canal+

Serial „Kruk. Szepty słychać po zmroku” był jednym z największych hitów 2018 roku, więc decyzja o jego przedłużeniu nie była jakimś wielkim szokiem. Ponowne spotkanie z inspektorem Adamem Krukiem granym przez Michała Żurawskiego z pewnością ucieszy jednak widzów Canal+. Na temat fabuły 2. sezonu wiadomo na razie niewiele ponad to, co w promocyjnym materiale wideo zapowiedziała Szeptucha. Premiera na wiosnę 2021 roku.

Tatuśkowie – Polsat

Kolejną komediową nowością od stacji Polsat na wiosnę będzie serial „Tatuśkowie” poświęcony czwórce młodych ojców i pokazujący jak radzą sobie wyzwaniami stawianymi im przez życie. Protagonistami produkcji będą zapracowany pantoflarz Czarek (Kacper Kuszewski), nieśmiały romantyk Tomasz (Philippe Tłokiński), wybuchowy właściciel pizzerii Władek (Bartłomiej Kasprzykowski) i przystojny prawnik Aleks (Marcin Rogacewicz).

Sexify – Netflix

polskie seriale 2021 class="wp-image-483574"

„Sexify” podobnie jak wspomniana wcześniej „Odwilż” miało trafić do widzów już w 2020 roku. Pandemia koronawirusa sprawiła jednak, że produkcji nie udało się ukończyć w wymaganym terminie i Netflix zdecydował o przesunięciu premiery na nieznaną jeszcze datę (prawdopodobnie chodzi jednak o 2021 rok). „Sexify” opowiada o losach trójki przyjaciółek, które wymyślił start-up rewolucjonizujący życie seksualne Polaków.

Mecenas Porada – Polsat

„Mecenas Porada” zapowiada się jako obyczajowa komedia o pozytywnym przesłaniu. Akcja produkcji rozpocznie się w kryzysowym momencie dla błyskotliwej prawniczyki, która właśnie zdała egzamin adwokacki. Zamiast oczekiwanej podwyżki zostaje jednak zwolniona z firmy. Zdesperowana wynajmuje boks w galerii handlowej i oferuje tanią pomoc prawną w cenie złotówka za minutę. Nawet nie ma pojęcia jak ciekawą klientelę przyciągnie jej nowe zajęcie. W obsadzie serialu pojawią się m.in. Aleksandra Domańska, Radosław Pazura, Piotr Gąsowski, Magdalena Wróbel, Mateusz Rusin i Antoni Pawlicki.

polskie seriale 2021 class="wp-image-483580"
Foto: Marcin Makowski/Makufly/TVN

Jedną z nowości na 2021 roku zapowiedział już serwis Player.pl. „Mamy to” ma być humorystyczną produkcją pozbawioną cenzury i poświęconą trudnościom stojącym przed młodymi rodzicami. Twórcy serialu mają podobno ambicje, żeby pokazać wycinek prawdziwego życia, dalekiego od wystylizowanych obrazków z mediów społecznościowych. W rolach głównych wystąpią Katarzyna Kołeczek, Szymon Mysłakowski, Szymon Roszak i Laura Breszka.

Rojst: Sezon 2 – Netflix

W październiku zeszłego roku Netflix oficjalnie ogłosił informację, której wielu spodziewało się już od dawna. Firma najpierw przejęła prawa do pokazywania stworzonego pierwotnie dla Showmaxa serialu „Rojst”, a później zdecydowała się na stworzenie jego oficjalnej kontynuacji. Akcja 2. sezonu zostanie umiejscowiona w trakcie słynnej „powodzi stulecia”, która nawiedziła Polskę latem 1997 roku. Do znanych z oryginału Dawida Ogrodnika i Andrzeja Seweryna w nowych odcinkach dołączą Magdalena Różczka i Łukasz Simlat.

Osaczony – Polsat

polskie seriale 2021 class="wp-image-483577"

Stacja Polsat podkreśla, że „Osaczony” będzie jej nowym serialem kryminalnym należącym do kategorii Premium. Początkowo spekulowano, że nowość wyjdzie w telewizji jeszcze w 2020 roku, ale ostatecznie z powodu padnemicznych trudności premiera została przesunięta na wiosnę. Główne role zagrają Leszek Lichota, Ilona Ostrowska, Eryk Lubos i Maria Dębska. Akcja serialu rozpocznie się, gdy w trakcie porannego joggingu mieszkający pod Warszawą Michał znajdzie ciało 6-letniego syna sąsiadki. Prowadzący sprawę detektyw Krok z miejsca zacznie podejrzewać, że to właśnie mężczyzna jest głównym podejrzanym. Wyrok na Michała wydadzą też media. Czy mimo to zdoła udowodnić swoją niewinność?

„Żywioły Saszy – Ogień” to kolejna zeszłoroczna nowość serwisu Player, która zostanie w tym roku udostępniona widzom TVN-u. Adaptacja powieści „Lampiony” Katarzyny Bondy poświęcona jest kryminalnej profilerce Saszy Załuskiej. Introwertyczna bohaterka przybędzie do Łodzi, żeby pomóc złapać groźnego podpalacza. A widzowie przy okazji poznają jej trudną przeszłość. W roli głównej wystąpiła Magdalena Boczarska.

 class="wp-image-483700"
REKLAMA

Thriller kryminalny z Arkadiuszem Jakubikiem, Mają Ostaszewską, Maciejem Musiałem, Wojciechem Mecwaldowskim i Aleksandrą Popławską? Widzowie Canal+ mogą już zacierać ręce na wiosnę 2021, bo właśnie wtedy według planów ma zadebiutować serial „Klangor”. Za reżyserię tytułu odpowiada Łukasz Kośmicki („Dom zły”, „Ukryta gra”), a scenariusz napisał Kacper Wysocki. Na temat dokładnej treści fabuły nie wiemy na razie niemal niczego. Klangor to jednak charakterystyczny krzyk wydawany przez żurawie i tradycyjnie odbierany jako pozytywny zwiastun wiosny.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA