REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Co z serialami i filmami HBO w Playerze, Canal+ i innych po premierze HBO Max? Sprawdziliśmy to

HBO Max w Polsce już od 8 marca. Co dalej z treściami HBO u partnerów, takich jak m.in. Player czy Canal+ online? Sprawdziliśmy, jak będzie wyglądać zmiana HBO GO na HBO Max w innych serwisach.

22.02.2022
6:04
hbo max player canal plus online net
REKLAMA

Co dalej z treściami z HBO GO po premierze HBO Max w innych serwisach wideo na żądanie? Spytaliśmy o przedstawicieli usług VOD takich jak Canal+ czy Player, które udostępniają filmy i seriale licencjonowane od HBO bezpośrednio u siebie.

HBO GO już niedługo zmieni się w HBO Max, a przedstawiciele firmy potwierdzają, że otrzymamy dokładnie tę samą usługę, z której korzystają Amerykanie. Nie będzie to ani zwykły rebranding, ani nie pojawi się kolejny serwis robiony własnym sumptem przez europejskie oddziały firmy z doklejonym logo.

Dzięki temu, że HBO Max będzie de facto serwisem globalnym, jako Polacy możemy liczyć m.in. na znaczne poszerzenie bazy dostępnych treści o kolejne filmy i seriale. Do tego dojdą m.in. profile użytkownika, opcja odtwarzania materiałów w 4K oraz filmowe hity zaledwie 45 dni po premierze kinowej.

REKLAMA

HBO Max zastąpi HBO GO w Polsce już 8 marca 2022 roku.

Warner Bros. skupia się teraz na HBO Max, które powalczy z Netfliksem i Disney+, ale wcześniej firma dystrybuowała swoje treści również w innych miejscach. Filmy i seriale stacji można oglądać zarówno w telewizji, jak i w ramach interfejsu innych serwisów wideo na żądanie takich jak Canal+ Online i Player.

W dobie streamingu miarą sukcesu jest liczba subskrybentów, więc pojawiła się obawa, iż dostęp do treści HBO poza platformą HBO Max zostanie ograniczony. Na szczęście tak się nie stanie - przynajmniej na razie. Ustaliliśmy, że pod względem licencjonowania treści stacji partnerom wszystko zostanie po staremu.

Co dalej z treściami HBO u zewnętrznych dostawców?

HBO w odpowiedzi na pytania Spider's Web w tej sprawie informuje, że "Subskrybenci HBO Max u operatorów zostaną również automatycznie zmigrowani, a oferta programowa będzie tożsama z ofertą dostępną bezpośrednio". W kwestii szczegółów przyszłej oferty firma odsyła jednak do partnerów.

W przypadku Canal+ pakiety zawierające do kanałów liniowych HBO nadal będą dostępne. Oprócz tego już teraz w ramach usługi Canal+ klienci, którzy kupują pakiet HBO, mogą liczyć na osobne konto HBO GO (które zostanie zmigrowane z czasem do HBO Max).

Na obecną chwilę planujemy utrzymać aktualną cenę za dostęp do opcji dodatkowej HBO w ofercie satelitarnej oraz utrzymać cenę paczki CANAL+ z HBO w CANAL+ online dla nowych klientów

- wyjaśnia przedstawiciel Canal+ w rozmowie z Rozrywka.Blog.

Canal+ potwierdza przy tym, że biblioteka treści od HBO Max będzie taka sama jak bezpośrednio w HBO Max. Ceny pakietów HBO w Canal+ pozostają przy tym bez zmian do końca trwania obecnych umów, nawet jeśli zmieni się cena rynkowa w HBO Max. Loginy i hasła również się nie zmieniają.

Podobnie wygląda to w przypadku serwisu Player.pl.

Przedstawiciel telewizji TVN i Grupy Discovery odpowiedzialnej za rozwój Player w rozmowie ze Spider's Web potwierdził, że "z perspektywy użytkowników serwisu Player.pl nic się nie zmieni". Treści od HBO nadal będą dostępne w ramach serwisu po 8 marca dla osób, które wykupiły pakiet HBO.

Cena dostępu do usługi HBO w Player.pl pozostanie przy tym bez zmian i jak na razie nie ma informacji, że miałaby się zmienić. Otrzymaliśmy też zapewnienie, że "wszystkie kontynuacje seriali, filmy kinowe i polskie produkcje będą dostępne w ramach HBO w serwisie Player, jak dotąd, bez zmian".

Podobnie to wygląda w innych serwisach, ale niestety nie wszyscy dostawcy usług mają dla klientów dobre wieści.

Netia poinformowała, że treści od HBO znikną z jej dekoderów. Dostęp do nich trzeba będzie uzyskać bezpośrednio po założeniu konta na jednej z platform obsługiwanych przez HBO Max. Tych na szczęście będzie całkiem sporo i należą do nich:

REKLAMA
  • telewizory Smart TV (Samsung Tizen, LG webOS, Android TV);
  • przystawki do telewizora (Apple TV 4K oraz Google Chromecast);
  • konsole do gier (PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One i Xbox Series X|S);
  • urządzenia mobilne, tj. smartfony i tablety (iPhone, iPad, iPod Touch oraz urządzenia z systemem Android);
  • komputery (za pośrednictwem przeglądarki).

Oprócz tego dostęp do HBO Max będzie można wykupić, podobnie jak to miało miejsce w przypadku HBO GO, zarówno bezpośrednio, jak u dostawców internetu i operatorów telefonii komórkowej. Sprawdziliśmy, ile trzeba będzie za taką przyjemność zapłacić.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA