REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Seriale /
  4. Komiksy

Telltale Games powstaje z popiołów. Twórcy gier w świecie „The Walking Dead”, „Gry o tron” i Batmana powrócą

Niemal dokładnie jedenaście miesięcy temu Telltale Games zbankrutowało. Wiadomość ta zaszokowała dużą część graczy, ale dla osób znających zakulisowe działania studia nie było to zaskoczeniem. Teraz pojawiła się jednak szansa na powrót Telltale i kontynuację przynajmniej części wyprodukowanych przez firmę gier.

28.08.2019
22:11
telltale games
REKLAMA
REKLAMA

Bankructwo Telltale Games wiązało się z różnymi kwestiami. Studio przeciążało swoich pracowników, brało zbyt wiele projektów na raz, płaciło olbrzymie pieniądze za prawa do znanych marek, a jednocześnie tworzyło coraz słabsze jakościowo gry. Zaczęło się pięknie od „The Walking Dead” i „The Wolf Among Us”, ale z czasem było już tylko gorzej. Firma starała się przy tym przenieść na rynek elektronicznej rozrywki rozwiązania znane z branży telewizyjnej, lecz zupełnie nie rozumiała rozwijającego się świata VOD. Interaktywne gry-seriale okazały się bardziej mitem niż rzeczywistością.

Nie powstrzymuje to jednak kolejnych osób przed dalszymi próbami. Jak donosi portal Polygon, firma LCG Entertainment wykupiła właśnie wiele aktywów należących do Telltale Games i będzie kontynuować działalność wydawniczą firmy. W szczytowym okresie swojej popularności studio posiadało prawa do tworzenia gier należących do takich marek jak „Gra o tron”, „Baśnie”, „Borderlands”, Batman, „Strażnicy Galaktyki”, „The Walking Dead” i „Minecraft”. W pewnym sensie nie dziwi więc, że ktoś miał ochotę uratować firmę z niebytu.

Nie liczcie jednak na powroty wszystkich serii gier. Na ten moment istnieją duże szanse na kontynuacje „The Wolf Among Us” i „Batman: The Telltale Series”.

telltale games class="wp-image-318486"

Pierwsza z wspomnianych produkcji to prequel świetnej serii komiksowej od Billa Willinghama. Niedługo przed bankructwem Telltale ogłosiło 2. część serii, ale projekt nie wyszedł nigdy poza fazę koncepcyjną. LCG Entertainment odzyskało jednak prawa do obu tytułów (oraz kilku starszych gier z katalogu Telltale Games, np. „Puzzle Agent”) i planuje coś z nimi zrobić w przyszłości. Na pewno nie powstanie z kolei następna część „The Walking Dead”, a był to najbardziej dochodowy biznes dla studia. Nowym właścicielem licencji na tę markę jest jednak Skybound. Prawa do planowanej adaptacji „Stranger Things” wróciły zaś do Netfliksa.

REKLAMA

Co do „Gry o tron” i pozostałych produkcji, przedstawiciele LCG Entertainment nie ogłosili jeszcze swoich planów. Pytanie oczywiście na ile nowi właściciele zdołają powtórzyć wysoką jakość i atmosferę dzieł Telltale, gdy firma była jeszcze u szczytu swoich możliwość (i czy unikną jej błędów w momencie kryzysu). Na razie wiadomo, że Jamie Ottilie i Brian Waddle zaoferują części pracowników oryginalnego Telltale Games możliwość współpracy jako freelanserów z potencjalnym etatem w przyszłości. Pierwszym zdaniem LCG Entertainment będzie przywrócenie możliwości zakupu gier studia do cyfrowej dystrybucji i rozpoczęcie działalności wydawniczej.

W bardziej odległej perspektywie mają zaś powstać nowe gry epizodyczne umożliwiające coś na kształt binge-watchingu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA