REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Powstanie nowa gra w świecie Stranger Things. Netflix rozpoczął współpracę z Telltale Games

Oparte na serialach czy filmach gry wideo to żadna nowość. Niemal każdej większej produkcji prędzej czy później towarzyszy taki dodatek, choć dysonans jakościowy bywa naprawdę spory. Teraz własnej gry doczeka się Stranger Things.

14.06.2018
11:15
Stranger Things gra
REKLAMA
REKLAMA

Netflix wkracza w nową gałąź rozrywki. Serwis ogłosił współpracę ze studiem Telltale Games, które stworzy dla giganta VoD interaktywne gry wideo. Będą one dostępne na platformie streamingowej, a ich oczywistym tematem wydają się fabuły największych hitów usługi. Wiemy już, która produkcja, jako jedna z pierwszych, zostanie zrealizowana.

Telltale Games stworzy grę Stranger Things.

Nie podano żadnych szczegółów odnośnie projektu oprócz tego, że będzie ona dostępna na komputery i konsole. Trudno zaprzeczyć, że serial stwarza masę możliwości dla fabuły gry wideo. Osadzona w latach 80. produkcja sci-fi ma mnóstwo wątków do eksploracji. Potencjalnie gracz mógłby wcielić się w dowolnego z czwórki bohaterów, Max, Jonathana czy Hoppera, bo każda z postaci ma ciekawą historię.

Stranger Things gra class="wp-image-172753"

Stragner Things nie będzie jednak pierwszą grą dostępną na Netfliksie. Serwis sięgnął po inny projekt Telltale Games, a mianowicie Minecraft: Story Mode. By zagrać w któryś z tytułów, wystarczy mieć dostęp do konta na platformie. Do sterowania potrzebny będzie ten sam kontroler, co w przypadku oglądania filmów czy seriali, czyli np. pilot od telewizora.

Choć gry oparte na serialach czy filmach mają różną jakość, to Telltale Games ma już na koncie kilka dobrze przyjętych pozycji.

REKLAMA

Studio odpowiada bowiem za produkcje oparte o The Walking Dead, Grę o tron czy Jurassic Park. Trzymam kciuki, żeby w przypadku Stranger Things wszystko odbyło się w miarę podobnie i nie skończyło się nagle czymś w stylu Lost: Via Domus.

Netflix już wcześniej wziął się za grę Stranger Things. W zeszłym roku we współpracy z BonusXP powstała darmowa mobilna gra oparta na serialu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA