REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Jak powstał „Tenet”? Warner Bros. publikuje specjalny materiał wideo zza kulis filmu Nolana

Po długich miesiącach oczekiwania widzowie na całym świcie nareszcie mogą obejrzeć nowy film Christophera Nolana. Według pierwszych recenzji „Tenet” może się pochwalić bardzo skomplikowaną i niejasną fabułą. Być może dlatego wytwórnia Warner Bros. zdecydowała się wypuścić dziś również specjalne wideo zza kulis produkcji.

26.08.2020
20:34
tenet film
REKLAMA
REKLAMA

Fani Christophera Nolana musieli się mocno uzbroić w cierpliwość, zanim nareszcie otrzymali szansę obejrzenia najnowszego dzieła jednego z najbardziej wpływowych współczesnych reżyserów. Co dla wielu z nich było zapewne o tyle trudniejsze, że „Tenet” wydaje się najbardziej enigmatycznym dziełem tego twórcy od czasów „Incepcji”. Nawet aktorzy wcielający się w główne role przyznawali się do pewnych trudności ze zrozumieniem tej historii i skutecznym ułożeniu wymyślonej przez Nolana układanki.

Pierwsze reakcje zagranicznych i polskich krytyków są zresztą z podobnych powodów dosyć mieszane. Niektórzy recenzenci wychwalają rozmach i wizualną jakość „Tenet”, ale inni negatywnie odebrali poszatkowaną fabułę i emocjonalny chłód całej historii. Nasz dziennikarz, Piotr Grabiec jest do filmu nastawiony głównie pozytywnie, ale on również znalazł pewne niedobory w podejściu Nolana do swoich bohaterów (całą recenzję znajdziecie TUTAJ).

Być może w celu wyjaśnienia pewnych szczegółów Warner Bros. opublikowało trwający prawie 10 minut materiał z planu „Tenet”.

Opublikowany na platformie YouTube film zawiera rozmowy z aktorami i reżyserem (Nolan opowiada m.in. o podobieństwach „Tenet” do klasycznych filmów szpiegowskich), nagrania pokazujące fizyczny trening Johna Davida Washingtona i wyzwania stojące przed kaskaderami biorącymi udział w tym projekcie, a także dużo informacji na temat użytych przez ekipę efektów specjalnych. To wideo idealne nie tylko dla największych fanów brytyjskiego reżysera, ale też osób pragnących dowiedzieć się więcej na temat pracy wykonanej na planie filmowych, również poza obiektywem kamery.

REKLAMA

Główne role w nowym filmie Nolana zagrali John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Clemence Poesy, Aaron Taylor-Johnson, Kenneth Branagh i Michael Caine. Według wczesnych prognoz „Tenet” mógł liczyć na około 25 mln dol. zarobionych w weekend otwarcia poza Stanami Zjednoczonymi.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA