REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Warner Bros. publikuje finałowy zwiastun „Tenet” tuż przed premierą. Piosenkę nagrał do niego Travis Scott

Oczekiwania związane z filmem „Tenet” od początku były ogromne, a w wyniku kolejnych opóźnień wywołanych przez pandemię koronawirusa jeszcze urosły. Atmosferę na kilka dni przed premierą dodatkowo podgrzać postanowiła wytwórnia Warner Bros., wypuszczając ostatni zwiastun z piosenką Travisa Scotta.

22.08.2020
14:21
tenet zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

Nawet w normalnych okolicznościach „Tenet” byłby jedną z najgorętszych filmowych premier roku. W kontekście olbrzymich problemów kin wywołanych przez kwarantannę i zasady dystansu społecznego nowe dzieło Christophera Nolana zostało wręcz okrzyknięte „ostatnią nadzieją sieci kinowych” (zwłaszcza po wycofaniu z takiej dystrybucji remake'u „Mulan”). Czy widzowie również tak myślą?

Na razie trudno odpowiedzieć na takie pytanie ze stuprocentową pewnością, choć w internecie da się wyczuć rosnące podekscytowanie. To pozytywna wiadomość, bo nie ma wątpliwości, że i kiniarze, i twórcy „Tenet” potrzebują sukcesu kasowego. Dlatego dobrze dla wszystkich, że pierwsi recenzenci zdecydowanie chwalą rozmach produkcji i umiejętności budowania suspensu przez Christophera Nolana. Zdarzają też też pojedyncze negatywne teksty, ale w ogólnym rozrachunku wczesne przyjęcie „Tenet” jest całkiem udane.

Wytwórnia Warner Bros. skorzystała z medialnej burzy wokół „Tenet” i opublikowała finałowy zwiastun tytułu.

Opublikowany materiał jest dłuższy niż wszystkie wcześniejsze trailery. Stanowi też swego rodzaju mieszankę między promocją wcześniej niewidzianych ujęć i dialogów a debiutującego właśnie utworu The Plan. Piosenkę nagrał na potrzeby filmu raper Travis Scott (pełną wersję utworu znajdziecie poniżej). Nie dowiadujemy się jednak z niego wiele więcej na temat fabuły. Ten element nowej produkcji spotkał się z najbardziej mieszanymi opiniami krytyków, więc przynajmniej na razie trudno zweryfikować, kto ma rację w sporze na temat „Tenet”.

Zwiastun pokazuj natomiast właściwie wszystkich najważniejszych bohaterów tej historii. W główne role wcielili się John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Clemence Poesy, Aaron Taylor-Johnson, Kenneth Branagh i Michael Caine. Reżyserem i scenarzystą „Tenet” jest Christopher Nolan. To dla brytyjskiego artysty 10. film pełnometrażowy. Na swoim koncie ma również takie hity jak „Prestiż”, „Mroczny Rycerz” i „Memento”.

REKLAMA

Światowa premiera „Tenet” została wyznaczona na 26 sierpnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA