REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Pamiętacie "Kota w butach"? "The Adventures of Puss in Boots" - recenzja sPlay

Kot w butach (ang. Puss in Boots) to postać, która pierwszy raz pojawiła się w filmie "Shrek 2" produkcji DreamWorks. Szalony rudy kot, który w jednej chwili potrafi być niepokonany i sprytny jak Zorro, a w drugiej umie przeobrazić się w uroczego futrzaka o wielkich oczach, doczekał się dwóch własnych filmów. W 2009 roku premierę miała animacja "Prawdziwa historia Kota w Butach", a dwa lata później "Kot w butach". W tym roku Netflix i DreamWorks postanowili reaktywować znanego i lubianego bohatera. Kilka dni temu miała miejsce premiera serialu "The Adventures of Puss in Boots", traktującego o nowych przygodach mięciutkiego rudzielca ze szpadą.

19.01.2015
18:14
Pamiętacie „Kota w butach”? „The Adventures of Puss in Boots” – recenzja sPlay
REKLAMA
REKLAMA

Kot w butach to postać, której nie da się nie darzyć sympatią. Choć bywa nieco patetyczny, humorzasty i irytujący, jest na wskroś lojalny, oddany i hojny w swej dobroci. Jego uczynkom i życiu przyświecają trzy zasady.

Po pierwsze, nigdy nie należy odmawiać wzięcia udziału w przygodzie, po drugie, trzeba zawsze pomagać kobiecie i po trzecie, należy być zawsze dobrym dla sierot.

Netflix Inc Puss in Boots

W "The Adventures of Puss in Boots" nasz główny bohater nadal realizuje swój plan. Jest dalej tym walecznym kocurkiem, którego poznaliśmy w "Shreku 2" i dwóch wspomnianych filmach z jego udziałem. Tym razem Kot w butach wiedziony ciekawością dociera do miasteczka San Lorenzo, które wolne jest od wszelkiej maści złodziei i oprychów. Przybycie nieco kuriozalnego rudzielca wywraca życie mieszkańców San Lorenzo do góry nogami. Kot w butach, do czego zdążył już nas przyzwyczaić, będzie musiał stawić czoła kłopotom, które... sam sobie i innym zgotował.

Łącząc w jednej osobie Zorro i rycerza, który więcej wspólnego ma z Don Kichotem niż z poplecznikami króla Artura (wszak nie bez powodu jego wybranką jest Dulcynea) próbuje ratować społeczność San Lorenzo i swój własny tyłek.

"The Adventures of Puss in Boots", tak jak i poprzednie obrazy z udziałem Kota w butach, garściami czerpie z powieści awanturniczej. Przygody tytułowego bohatera i jego kompanów są nieprawdopodobne, fantastyczne i za każdym razem udowadniają, że Kot w butach jest nie do pokonania.

Serial Netfliksa i DreamWorks pełen jest humoru sytuacyjnego i gier słownych rodem z filmów o Shreku.

REKLAMA

"The Adventures of Puss in Boots" to doskonała rozrywka zarówno dla młodszych, ale i - a może przede wszystkim - dla starszych widzów, którzy wyniosą z seansu nieco więcej, bo i niektóre żarty odbierać można na wielu poziomach. W opowieści o Kocie w butach znajdziemy nawiązania intertekstualne do innych tworów kultury, a te niekoniecznie zostaną zrozumiane przez dzieci.

Na razie "The Adventures of Puss in Boots" doczekał się pięciu odcinków, które swoją premierą miały 16 stycznia 2015 roku. Kolejne epizody mają ukazać się w tym roku. Fabuła serialu animowanego rzeczywiście pozwala na niekończące się rozbudowywanie historii. Jeśli dalsze epizody będą jak te pięć pierwszych, to nie mam nic przeciwko.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA