REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Gillian Anderson jako Margaret Thatcher zachodzi Brytyjczykom za skórę w finalnym zwiastunie 4. sezonu „The Crown”

Już niedługo na platformie Netflix pojawi się nowa odsłona serialu „The Crown”. 4. sezon lubianej przez widzów produkcji zadebiutuje w listopadzie, a tymczasem serwis podgrzewa atmosferę przed premierą udostępniając jego finałowy zwiastun.

29.10.2020
17:15
the crown 4 sezon netflix trailer zwiastun premiera
REKLAMA
REKLAMA

„The Crown” bardzo szybko podbiło serca użytkownikach Netfliksa na całym świecie. Serial opowiada o najnowszej historii Wielkiej Brytanii skupiając się na wydarzeniach jakie miały miejsce za murami Pałacu Buckingham i domu na 10 Downing Street. Polityka miesza się tu z intrygami i romansami. Zaglądamy więc za kulisy najważniejszych wydarzeń, jakie miały miejsce na wyspach w ostatnich dekadach.

Finalny zwiastun 4. sezonu „The Crown

Pierwszy sezon serialu rozpoczynał się w momencie, kiedy władczynią Wielkiej Brytanii została Elżbieta II w latach 50. ubiegłego wieku. Kolejna odsłona „The Crown” będzie miała miejsce już pod koniec lat 70. Oficjalny opis fabuły brzmi następująco:

Lata 70. XX wieku zbliżają się ku końcowi. Królowa Elżbieta i pozostali członkowie jej rodziny próbują znaleźć odpowiednią kandydatkę na pannę młodą dla księcia Karol, który mimo ukończenia 30 lat nadal pozostaje kawalerem. Sprawa jest najwyższej wagi — chodzi o zabezpieczenie linii sukcesji do tronu. Z kolei Brytyjczycy zaczynają odczuwać skutki kontrowersyjnej polityki prowadzonej przez Margaret Thatcher. Chłodne stosunki między królową a pierwszą kobietą premierem w historii kraju stają się jeszcze bardziej napięte, gdy Thatcher wciąga monarchię w wojnę o Falklandy-Malwiny, wywołując tym samym tarcia we Wspólnocie Narodów. Karol wdaje się w bajkowy romans z młodą lady Dianą Spencer, co pokrzepia serca zmęczonych trudami życia Brytyjczyków. Tymczasem za pałacowymi bramami zaczynają się ujawniać coraz większe podziały.

Premiera 4. sezonu już niedługo, a tymczasem w sieci zadebiutował jego finalny zwiastun:

Kogo zobaczymy na ekranie?

W 4. sezonie pojawi się m.in. Olivia Colman (królowa Elżbieta), Josh O'Connor (książę Karol), Gillian Anderson (Margaret Thatcher), Helena Bonham Carter (księżniczka Małgorzata), Tobias Menzies (książę Filip), Josh O'Connor (książę Karol), Erin Doherty (księżniczka Anna), Emerald Fennel (Camilla Parker Bowles), Marion Bailey (królowa matka), Georgie Glen (lady Fermoy), Tom Byrne (książę Andrzej), Angue Imrie (książę Edward) oraz Charles Dance (lord Mountbatten) i Emma Corman (lady Diana Spencer).

REKLAMA

4. sezonie „The Crown” nie będzie ostatnim. Twórcy zapowiedzieli, że czekają nas jeszcze dwie odsłony serialu. Będą więc zmiany w obsadzie. Chociażby Emma Corman będzie musiała pożegnać się z rolą księżnej Diany, bo zastąpi ją Elizabeth Debicki.

Premiera 4. sezonu „The Crown” już 15 listopada 2020 roku na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA