REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Imelda Staunton zagra królową Elżbietę w ostatnim sezonie „The Crown”. Znacie ją jako znienawidzoną przez Harry'ego Pottera wiedźmę

Fani serialu „The Crown” otrzymali właśnie równocześnie doskonałą i fatalną wiadomość. Showrunner Peter Morgan potwierdził właśnie informację, że hitowa produkcja serwisu Netflix dobiegnie końca już na 5. sezonie. Przed nim dojdzie jednak do trzeciej i zarazem ostatniej zmiany roli królowej Elżbiety. Wcieli się w nią aktorka znana z serii „Harry Potter”.

31.01.2020
18:22
the crown imelda stuanton
REKLAMA
REKLAMA

Netflix może się pochwalić długą listą hitowych seriali, ale tylko kilka z nich jest w równym stopniu doceniana przez krytyków, widzów i gremia przyznające najbardziej prestiżowe nagrody. Dlatego właśnie „The Crown” jest tak niesamowitym fenomenem. Produkcja poświęcona panowaniu królowej Elżbiety i życiu rodziny królewskiej już wkrótce dobiegnie jednak końca. I to mimo, że fani mieli nadzieję na znacznie więcej odcinków.

„The Crown” zakończy się na 5. sezonie. Czekają więc nas jeszcze zaledwie dwie serie nowych odcinków.

Jak podaje The Guardian, Peter Morgan pierwotnie planował zrobić więcej epizodów. Ostatecznie zmienił zdanie i uznał, że 5. odsłona będzie idealnym momentem, żeby powiedzieć „stop”. Podobno przekonały go do tego prace nad skryptami do (ostatecznie) finałowego sezonu. Showrunner produkcji zaznaczył, że zarówno Netflix, jak i Sony wsparli go w tej decyzji.

Część fanów zapewne wykaże zrozumienie dla tej decyzji, ale większość może mieć duże problemy z zaakceptowaniem takiego ruchu (3. sezon otrzymywał równie pozytywne recenzje, co poprzednie). Zwłaszcza, że to kolejna z wielu popularnych produkcji Netfliksa, które zakończą swój żywot w najbliższych latach. Coraz bliżej swojego finału są też „Dark”, „The Rain”, „GLOW”, a „BoJack Horseman” otrzymał dzisiaj ostatnią partię swoich odcinków.

Bardziej pozytywnie przyjmą za to wieści o aktorce, która zastąpi Olivię Colman w roli królowej Elżbiety. Będzie to Imelda Stuanton.

REKLAMA

Brytyjska aktorka wystąpiła w wielu popularnych produkcjach, ale dla wielu widzów jej najbardziej ikoniczną rolą była Dolores Umbridge z „Harry Potter i Zakon Feniksa”. Oprócz tego można było ją zobaczyć w „Verze Drake”, „Czarownicy” i „Czarownicy 2” czy „Dumnych i wściekłych”. Pierwsze spekulacje o jej występie w „The Crown” sięgają jeszcze listopada zeszłego roku, ale dopiero teraz oficjalnie potwierdzono, że to właśnie ona zakończy serię jako królowa Elżbieta.

Pierwsze trzy sezony „The Crown” obejrzycie na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA