REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

The Cure headlinerem Open'er Festival 2020. To będzie jedyny taki koncert zespołu w Europie

The Cure to brytyjski zespół rockowy, który rozpoczął karierę pod koniec lat 70. i tworzy do dziś.  Właśnie ogłoszono, że słynna grupa Roberta Smitha wystąpi na głównej scenie festiwalu Open'er Festival już w sobotę, 4 lipca 2020 roku.

27.02.2020
14:02
The Cure – zdjęcie zespołu
REKLAMA
REKLAMA

Informacją podzielił się organizator festiwalu na swoich profilach w mediach społecznościowych.

The Cure headlinerem Open'era 2020! Absolutna muzyczna legenda wystąpi na Orange Main Stage w sobotę, 4 lipca. Z wielką dumą i radością ogłaszamy koncert kultowego zespołu, tym bardziej, że będzie to ich jedyny występ na europejskich festiwalach w tym roku!” – czytamy w oficjalnym komunikacie.

The Cure to grupa założona przez Roberta Smitha w 1978 roku w miasteczku Crawley w East Sussex. Z początku artyści występowali na lokalnych scenach, by z czasem zyskać coraz większą widownię i rozpocząć koncerty nie tylko po całej Wlk. Brytanii, ale także po całym świecie. Przez lata skład zespołu wielokrotnie się zmieniał, ale frontman pozostawał niezmiennie ten sam. Obecnie grupa koncertuje w składzie: Robert Smith, Simon Gallup, Roger O’Donnell, Jason Cooper, Reeves Gabrels.

Brytyjska grupa do dzisiaj wydała aż 13 pełnoprawnych albumów zespółow, sześć wydań koncertowych, dziesięć popularnych EP-ek oraz ponad 30 singli i wydań B-Side’owych. Ostatni album „4:13 Dream” trafił na sklepowe półki w 2008 roku. W 2019 roku grupa dostała swoją gwiazdę w Rock’N’Roll Hall Of Fame. 

Do najsłynniejszych utworów zespołu należą: Friday, I’m in Love, Lullaby, czy High. Teledysk do tego pierwszego został nagrodzony nagrodą MTV Video Music Award za najlepszy klip 1992 roku.

REKLAMA

The Cure zasili więc mocny tegoroczny line-up, w którego skład wchodzą już: Taylor Swift, Kendrick Lamar, Foals, Banks, Twenty One Pilots, czy The Chemical Brothers.

Open’er Festival odbędzie się w dniach 1-4 lipca 2020 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA