REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Czwarty sezon The Expanse powstanie! Amazon uratował skasowany serial

Dla wielu wielbicieli science fiction nie było w ostatnim miesiącach gorszej wiadomości od skasowania przez stację SyFy serialu The Expanse. Szybko okazało się jednak, że fani serii nie muszą rozpaczać. Od razu po ogłoszeniu wieści zaczęła się licytacja między wielkimi graczami VoD. Wygrał ją Amazon.

28.05.2018
10:34
Amazon uratował The Expanse. Powstanie czwarty sezon serialu
REKLAMA
REKLAMA

Wystawienie praw do realizacji The Expanse na sprzedaż było ruchem tyleż dziwnym, co genialnym w swej prostocie. SyFy nie stać było dłużej na realizację serialu, którego oglądalność nie tłumaczyła kosztów produkcji. Podobna praktyka wkrótce może stać na porządku dziennym. Niecierpliwi fani często zapewniają o swojej miłości do skasowanego serialu i ze wszystkich sił walczą o jego wznowienie. A Netflix i Amazon skuszeni tymi obietnicami skupują coraz więcej marek do swoich portfolio.

Pierwsze pogłoski o tym, że to Amazon jest znacznie bliżej osiągnięcia porozumienia z SyFy, znalazły potwierdzenie w faktach. Jak poinformował serwis TV Guide, pozytywną informację przekazał sam szef Amazona, Jeff Bezos na wydarzeniu organizowanym w National Space Society:

Mówiłem członkom ekipy i obsady serialu, że ciężko pracujemy nad jego ocaleniem. Do tej pory mogłem to mówić tylko nieoficjalnie, bo sprawa nie była w stu procentach rozwiązana. Dziesięć minut temu podczas obiadu dostałem jednak potwierdzenie – The Expanse jest uratowane!


Okazało się, że nawet hardkorowe science fiction, przeznaczone dla specyficznego odbiorcy ma szansę dostać drugie życie, jeśli fani o nie zawalczą. Twórcy i członkowie ekipy The Expanse podziękowali pracownikom Amazona za ich wkład w ocalenie produkcji.

REKLAMA

Najwięcej podziękowań kierują jednak w stronę fanów The Expanse.

To ich zaangażowanie i zainteresowanie sprawiło, że w ogóle doszło do rozmów. Teraz tym samym fanom pozostaje udowodnić, że faktycznie będą masowo oglądać swój ukochany serial. Na razie nie znamy daty rozpoczęcia prac nad czwartym sezonem, a tym bardziej kiedy będzie mieć swoją premierę. Twórcy The Expanse w widoczny sposób palą się jednak do pracy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA