REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Piąta część sagi Millenium ma już tytuł i okładkę, ale fani nie będą czekać na powieść jak na szpilkach

Już w tym roku na sklepowe półki trafi piąta część sagi Millenium. Lisbeth Salander powróci, a my poznaliśmy tytuł nowej powieści o jej perypetiach i wiemy jak będzie wyglądała okładka The Girl Who Takes an Eye for an Eye. To niestety koniec dobrych wiadomości dla fanów cyklu.

11.04.2017
17:43
Lisbeth Salander wróci w The Girl Who Takes an Eye for an Eye
REKLAMA
REKLAMA

Saga Millenium okazała się ogromnym hitem, ale dopiero po śmierci jej autora. Stieg Larsson zanim przedwcześnie odszedł napisał trzy ksiażki o przygodach dziennikarza śledczego Mikaela Blomkvista i zdolnej hakerki Lisbeth Salander. Planował jednak napisanie wielu kolejnych powieści o ich dalszych losach.

Millenium nie umarło razem z jego twórcą.

Po śmierci autora jego dzieła stały się znane na całym świecie i nic dziwnego, że ktoś zdecydował się na napisanie kontynuacji. W wyniku zawirowań związanych z prawami autorskimi do twórczości Larssona nie wykorzystano jednak jego szkiców i notatek, a czwarty tom sagi napisał inny autor: David Lagercrantz.

The Girl in the Spider's Web o polskim, bardzo słabym tytule Co nas nie zabije okazało się niestety książką miałką i nijaką. Lagercrantzowi nie udało uchwycić klimatu pierwotnego autora sagi. Lisbeth Salander w jego interpretacji przestała być postacią wyjątkową i wielowymiarową.

Lisbeth Salander wróci w The Girl Who Takes an Eye for an Eye class="wp-image-83340"

The Girl Who Takes an Eye for an Eye to kolejny tom sagi, który napisze David Lagercrantz.

Entertainment Weekly ujawniło, jaki anglojęzyczny tytuł będzie nosił kolejny, czyli już piąty tom sagi Millenium - a drugi napisany przez Davida Lagercrantza. Pokazano też pierwszą grafikę prezentującą angielską wersję okładki.

Na okładkę składają się kolorowe wzory i kilka napisów. Na okładce znalazła się informacja, że to powieść o Lisbeth Salander. Trafiło tam też nazwisko autora i krótka adnotacja, że to kontynuacja cyklu Stiega Larssona.

Poznaliśmy też zarys fabuły The Girl Who Takes an Eye for an Eye.

Lisbeth Salander będzie znów współpracować z Mikaelem Blomkvistem. Stanie też naprzeciwko antymuzułmańskiego gangu, rosyjskiej mafii i tajemniczej grupy The Registry zajmującej się "pseudonaukowymi eksperymentami". Możliwe, że poznamy genezę jej charakterystycznego tatuażu ze smokiem na plecach. Nie zdziwię się, jeśli fani uznają to za gwałt na wizji Larssona.

REKLAMA

Patrząc na to, jak wypadło The Girl in the Spider's Web, wcale nie jestem przesadnie zainteresowany fabułą nowej książki. Trylogia Millenium była czymś więcej niż kolejnym czytadłem, ale dzieło które stworzył David Lagercrantz to był tylko skok na kasę fanów. Trudno mi uwierzyć, by piąty tom sagi tego samego autora okazał się w jakikolwiek sposób lepszy.

The Girl Who Takes an Eye for an Eye ma trafić do sprzedaży we wrześniu 2017 roku. Powstaje też nowy film bazujący na sadze Millenium, w którym Lisbeth Salander sportretuje nowa aktorka. Nie będzie to bezpośredni sequel Dziewczyny z tatuażem, czyli filmu w którym zagrali Daniel Craig i Rooney, tylko swoisty reboot i adaptacja pierwszej książki Lagercrantza z serii.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA