REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Wiemy już, jak wygląda Fassbender w roli Harry'ego Hole'a w filmie The Snowman

Kolejny film powstający w bólach, w którym główną rolę gra Michael Fassbender, zmierza na ekrany. Tym razem aktor wcieli się w Harry'ego Hole'a w adaptacji twórczości Jo Nesbo. Wiemy już, jak będzie prezentował się w The Snowman.

02.02.2017
11:48
Michael Fassbender The Snowman Harry Hole
REKLAMA
REKLAMA

Michael Fassbender nie ma ostatnio zbyt wiele szczęścia - filmy z jego udziałem nie okazują się hitami. Nie winię jednak za to aktora. Chociaż ostatia biografia Steve'a Jobsa i ekranizacja serii gier Assassin's Creed okazały się finansowymi klapami, to obie kreacje Fassbendera były po prostu fenomenalne.

Liczę na to, że w The Snowman aktor też da z siebie wszystko.

Co do samej produkcji mam sporo obaw. The Snowman powstaje już od wielu lat. Podobnie jak dwa poprzednie filmy Fassbendera, które okazały się rozczarowaniem, jego proces produkcyjny rozciągnięty był na kilka lat. Jo Nesbo stworzył postać Harry'ego Hole'a już w 1997 roku, a część cyklu wybrana do ekranizacji powstała 10 aż lat temu.

Pierwsze doniesienia o The Snowman pojawiły się już w 2013 roku, kiedy to Jo Nesbo wydał ostatni (jak dotąd), dziesiąty tom cyklu o nietypowym detektywie. Obrazem miał zająć się Martin Scorsese, ale rok później na stanowisku reżysera zastąpił go Tomas Alfredson. Fassbender został wybrany na odtwórcę głównej roli rok poźniej.

Prace nad The Snowman wreszcie ruszyły, a do sieci trafiły pierwsze zdjęcia z planu.

Widzimy na nich, jak prezentuje się Fassbender w roli detektywa. The Snowman to ekranizacja powieści wydanej w Polsce pod tytułem Pierwszy śnieg. To ciekawy wybór twórców, bo jest to jedna z kolejnych części cyklu, w której Harry Hole jest już dość dobrze opisany. Czytelnicy zdążyli dobrze poznać zniszczonego przez życie detektywa, a widzowie w kinie, nieznający literackiego oryginału, będą zapoznawać się z nim od nieco innej strony.

Fassbender do tej roli niezwykle mi pasuje. Harry Hole to nie jest typowy, nietykalny detektyw z filmu akcji. To człowiek trapiony przez wiele demonów z przeszłości. To alkoholik o przenikliwym umyśle i dość agresywnym usposobieniu. Nie jest przy tym mistrzem sztuk walk, a chociaż często dąży do konfrontacji, to rzadko kiedy wychodzi z nich zwycięsko. Częściej to jego bandziory piorą po mordzie.

2017 rok będzie fenomenalny dla fanów Jo Nesbo.

Nie dość, że to 20-lecie cyklu o Harry'm Hole, a jeszcze w połowie tego roku do księgarni trafi 11 tom cyklu o jego przygodach. Niedługo po tym, bo 13 października, możemy spodziewać się premiery The Snowman.

REKLAMA

Przyznam, że nie mogę się doczekać i zacieram ręce - uwielbiam klimat skandynawskich thrillerów. Michael Fassbender to fenomenalny aktor, a Harry Hole to bardzo trudna postać do zagrania. Jeśli ktoś ma sobie z tym poradzić, to właśnie Fassbender.

Na zdjęciach prezentuje się świetnie - teraz czekamy na pierwszy zwiastun!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA