REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Sztuczna inteligencja nagra popowy album. Nadchodzi The Songularity

Na nic nie zdają ostrzeżenia pisarzy i filmowców science-fiction zwiastujących przejęcie świata przez maszyny i sztuczną inteligencję. Powstał właśnie pomysł na nagranie albumu z muzyką pop przez… maszynę.

11.09.2018
17:13
the songularity artykul
REKLAMA
REKLAMA

Jeśli słuchając współczesnego mainstreamowego popu, macie wrażenie, że pisany jest przez roboty bądź komputery, to  niedługo może to przestać być wrażeniem, ale stać się (smutną) rzeczywistością.

Pomysł na album z muzyką pop nagraną przez maszynę powstał w czeluściach Botnik Studios, które w swojej pracy wykorzystuje sztuczną inteligencję, maszyny oraz technologię do przetwarzania zwrotów słownych w dzieła artystyczne oraz komediowe.

Album ma nosić tytuł "The Songularity".

Teksty, które w nim usłyszymy, powstały np. z wymieszania ze sobą oryginalnych słów piosenek Morrisseya z recenzjami produktów z Amazona, usług z Yelp, ballad folkowych i fragmentów książek i poradników. Okazało się, że da się z tego złożyć w miarę sensowną całość.

Mam nadzieję, że cały ten projekt, tworzony ewidentnie z przymrużeniem oka, nie stanie się za parę lat standardowym sposobem odtwarzania i konsumpcji muzyki, która już dzisiaj wykorzystuje algorytmy, komputerowo generowane schematy i motywy oraz autotune’a, który zmienia głos wokalistów tak, że zaczynają brzmieć jak maszyny.

Botnik Studios próbuje sfinansować swój projekt poprzez Kickstartera. Cel, jaki sobie założyli na nagranie oraz kampanię promocyjną "The Songularity", to 15 tys. dol. Na chwilę obecną zebrali trochę ponad 3 tys. dol. Wiele wskazuje na to, że pomysł ten stanie się rzeczywistością. Album ma już nawet swoją okładkę:

REKLAMA
the songularity

I już teraz można się spodziewać, że Botnik Studios dostarczy nam krążek lepszy niż to, co ostatnio wyprodukowali Thirty Seconds to Mars czy Eminem. I to jest w tym wszystkim najsmutniejsze.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA