REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. Komiksy

Co nowego w świecie „The Walking Dead”? Podsumowujemy nowości z Comic-Conu

Uniwersum, w którym grasują żywe trupy, się rozszerza. Podsumowujemy, co nowego o „The Walking Dead” dowiedzieliśmy się podczas tegorocznego Comic-Conu.

27.07.2020
21:39
the-walking-dead-komiks-okladka
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejszy komiks Roberta Kirkmana o tytule „The Walking Dead” się już zakończył, a chociaż seria dostała ostatnio swoisty epilog w postaci one-shota „Negan Lives”, to jak na razie autor nie planuje powrotu do regularnego wydawania nowych zeszytów. Paradoksalnie jednak uniwersum Żywych trupów nigdy nie miało się lepiej i żyje dalej w telewizji.

O tym, jak dalej będzie się rozwijała marka „The Walking Dead” na srebrnym ekranie, dowiedzieliśmy się podczas imprezy Comic-Con@Home (ta edycja Comic-Conu jest o tyle wyjątkowy, że rozgrywa się w całości wirtualnie ze względu na trwającą pandemię koronawirusa). Najwyższa pora podsumować wszystkie nowości, jakimi w ostatnich dniach podzielili się twórcy.

The Walking Dead: World Beyond” — nowy zwiastun

Lada moment „The Walking Dead” doczeka się kolejnego po „Fear the Walking Dead” spin-offa. Tą produkcją będzie zapowiadany już dawno temu „The Walking Dead: World Beyond”. Produkcja doczekała się właśnie nowego zwiastuna. W klipie widzimy nowe pokolenie ocalałych. Grupa przyjaciół próbuje się odnaleźć w świecie po apokalipsie, od której minęło już wiele, wiele lat.

Nowy serial będzie na tyle luźno związany z poprzednimi, że jego bohaterowie nie będą używali nawet do określenia zombie słowa „Szwędacze” („Walkers”). Zamiast tego bohaterowie „The Walking Dead: World Beyond” nazywają tytułowe Żywe trupy mianem „Empties” (tak określił je Paul „Jesus” Monroe w 92. numerze komiksu „The Walking Dead”), co można przełożyć na „Pustaki”.

Serial, który pierwotnie miał doczekać się emisji w kwietniu, trafi na antenę amerykańskiej stacji AMC już 4 październia. Nie wiemy jeszcze natomiast, czy będzie on emitowany w Polsce, a jeśli tak, to która stacja wykupi do niego prawa — w naszym kraju „The Walking Dead” można oglądać na kanale Fox, a „Fear the Walking Dead” dostępne jest w ofercie stacji AMC Polska.

„The Walking Dead” — co z finałem 10. sezonu?

Ze względu na trwającą pandemię AMC do tej pory nie wyemitowało ostatniego, 16. odcinka 10. serii „The Walking Dead”, bo ekipa nie zdążyła go nakręcić przed lockdownem. Na szczęście pojawiła się już nowa data emisji, którą jest 4 października. Wyczekiwany przez fanów epizod zostanie wyemitowany na chwilę przed pilotem „The Walking Dead: World Beyond” — tak jak początkowo planowano.

the walking dead film class="wp-image-425596"

Warto przy tym jednak wspomnieć, że AMC nieco zmieniło swoje dotychczasowe plany i okazuje się, że ten 16. epizod „The Walking Dead”… wcale nie będzie finałowym. Stacja zamówiła sześć dodatkowych odcinków 10. serii, ale mamy też złą wiadomość — zrobiono to, gdyż kolejna, a więc 11. pojawi się dopiero w 2021 r. De facto te 6. odcinków musi nam zastąpić pełen sezon.

Twórcy przekonują jednak, że to nie będzie sześć odcinków nakręconych na bazie tego, co zaplanowano pierwotnie na przyszły rok — ten materiał zostanie zrealizowany, ale później. Dodatkowy epizody będą więc czymś „wyjątkowym”, a w oczach Scotta Gimple’a stanowią „pomost” pomiędzy 10. i 11. serią. Możemy traktować je jako taki prequel historii, której emisja opóźniła się o rok.

Oprócz tego na jesieni premiery doczeka się kolejna seria pierwszego spin-offu serialu o Żywych trupach, czyli 6. sezon „Fear the Walking Dead”. Trafi on do emisji w Polsce równocześnie z globalną premierę, czyli w nocy z 11 na 12 października 2020 r. o 3:00 polskiego czasu, czyli równo tydzień później niż pojawią się kolejny odcinek „The Walking Dead” oraz pilot „The Walking Dead: World Beyond”.

Nadchodzą też trzy filmy w uniwersum „The Walking Dead”.

Rick Grimes co prawda zniknął z serialu, gdyż grający go Andrew Lincoln zrezygnował ze swojej roli, ale w (uwaga, spoilery) przeciwieństwie do swojego komiksowego pierwowzoru nie umarł (koniec spoilerów z komiksów). Główny bohater „The Walking Dead” przeżył wybuch mostu i został uratowany przez tajemniczą grupę CRM, a jego tropem po kilku latach ruszyła Michonne.

REKLAMA

Do czego to wszystko dokładnie prowadzi, nadal oczywiście nie wiemy, ale już dawno otrzymaliśmy potwierdzenie, że Rick pojawi się w trzech filmach osadzonych w tym uniwersum. Robert Kirkman podczas Comic-Conu w domu wyjaśnił zaś, że pomimo braku publicznych informacji na ten temat projekt nie stoi w miejscu, a on jest w niego bardzo silnie zaangażowany.

Wiemy też, że filmy w uniwersum „The Walking Dead” będą w jakiś sposób połączone fabularnie z serialem „The Walking Dead: World Beyond”, a zarówno tu, jak i tu pojawią się ocalali zrzeszeni w tej tajemniczej grupie CRM. Scott Gimple przekonuje jednak, że nowy spin-off nie będzie wprowadzeniem do dalszego ciągu historii Ricka Grimesa, ale jakiś związek między nimi jest…

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA