REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Zapowiada się świetna produkcja! Zobaczcie nowe materiały z planu serialu Kruk. Szepty słychać po zmroku

Kruk. Szepty słychać po zmroku zapowiada się na kolejny hit od stacji Canal+. Twórcy produkcji w materiałach wideo z planu zapowiadają emocje, intrygę i niezwykły klimat Podlasia. Kruk ma być serialem, jakiego w Polsce jeszcze nikt nie zrobił.

08.03.2018
19:48
kruk szepty canal plus recenzja
REKLAMA
REKLAMA

Canal+ nie daje nawet na chwilę opaść emocjom związanym z nadchodzącą premierą serialu Kruk. Szepty słychać po zmroku. Francuska firma w promowaniu swojej produkcji unika taniej sensacji, oddając głos twórcom serialu. To właśnie oni są bohaterami materiałów wideo z planu.

Ważnym elementem, który ma wyróżniać Kruka z zalewu podobnych produkcji kryminalnych, ma być w pełni oryginalna polska historia i fantastyczna obsada, która doskonale rozumie specyfikę regionu. Wśród nazwisk tworzących serial znajdziemy aktorów Michała Żurawskiego, Marcina Bosaka, Cezarego Łukaszewicza, Katarzynę Wajdę i Jerzego Schejbala, reżysera Macieja Pieprzycę i operatora Jana Holubka.

Regionalna atmosfera produkcji nie oznacza jednak braku najlepszych, zagranicznych wzorców. Twórcy serialu wzorują się na skandynawskim podejściu do kryminału. Jak podkreśla reżyser serialu, Maciej Pieprzyca, w Kruku dojrzymy również inspiracje literackie:

To co chyba najbardziej spodobało mi się w tej historii, to że jest połączeniem kryminału z realizmem magicznym. Widziałem w tym oryginalność produkcji i szansę, żeby był to wyjątkowy serial. Niepodobny do innych.

Produkcja opowiada losy funkcjonariusza łódzkiego wydziału kryminalnego, Adama Kruka, który zostaje przeniesiony do Białegostoku. Na Podlasiu będzie musiał zmierzyć się z nieprzepracowanymi traumami z dzieciństwa i rozwiązać zagadkę zaginięcia.

To właśnie miejsce akcji ma stanowić największy wyróżnik serialu Kruk. Szepty słychać po zmroku

Tajemnicza, zamglona i niejednoznaczna atmosfera wschodnich rejonów Polski ma stanowić artystyczne tło wydarzeń Kruka. Autorzy nie ukrywają swoich fascynacji wielokulturowością Wschodu i wciąż żywymi związkami z religią przodków.

Folklor, wielokulturowość Podlasia to jest coś naprawdę niezwykłego. Prawosławie nachodzi się tu z katolicyzmem i islamem - podkreśla odtwórca głównej roli Michał Żurawski, a Marcin Bosak dodaje - Czuć to magiczne Podlasie, o którym się mówi, że ma w sobie tajemnicę. Widzimy tuż obok granicę z Białorusią. Budzi to pewno mistyczne myślenie.

REKLAMA

Premierowy odcinek serialu Kruk. Szepty słychać po zmroku już 18 marca o 21:30.

Każdy kolejny epizod będzie debiutował na antenie co tydzień. Recenzje pierwszych odcinków nowej produkcji Canal+ zapowiadają coś wyjątkowego. Jeśli wierzyć słowom twórców serialu, dalej widzów czeka jeszcze więcej niezwykłych wrażeń.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA