REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Wyszukuje i pokazuje najbardziej cringe'owe TikToki. Gość jest jak Khaby Lame

Kojarzycie Khaby'ego Lame'a, który wyśmiewa głupie lifehacki? Znalazł godnego towarzysza, choć ten bierze na warsztat żenujące "czelendże" i inne virale z TikToka. To Australijczyk Daniel Gorringe, który kiedyś grał w futbol, wystąpił w Big Brotherze, a teraz robi furorę w internecie. Po obejrzeniu wyszperanych przez niego filmików będzie się patrzeć na jego minę jak w lustro.

11.04.2022
6:44
tiktok filmiki cringe daniel gorringe memy khaby lame
REKLAMA

Daniel Gorringe, którego na TikToku znajdziemy pod nickiem swagboygorringe, szydzi z generacji Z w podobny sposób, co Khaby Lame. Tego drugiego na pewno znacie z memów, w których pokazuje, że wymyślane przez dzieciaki lifehacki bardziej utrudniają, niż ułatwiają życie. Pokazuje, jak daną rzecz (np. branie kawałka pizzy) powinno robić i "komentuje" to wymowną miną. Gorringe jest jeszcze bardziej oszczędny w środkach. Wyśmiewa ludzi kamienną twarzą, która mówi więcej niż tysiąc słów.

REKLAMA

Kim jest Daniel Gorringe? To były futbolista, który robi furorę na TikToku

30-letni Daniel Gorringe kiedyś był zawodnikiem futbolu australijskiego, ale nie zrobił jakiejś oszałamiającej kariery - rozegrał w sumie 26 meczów i po kolejnej kontuzji przeszedł na sportową emeryturę. Przełomowy w jego życiu okazał się występ w australijskim Big Brotherze w 2020 roku, w którym zajął trzecie miejsce i stał się rasowym celebrytą w swoim kraju. To, co jednak teraz robi na TikToku, dało mu już ogólnoświatową sławę.

Normalnie pewnie byśmy o nim nigdy nie usłyszeli w Polsce, bo jest jednym z milionów influencerów. Znalazł jednak prosty patent, by się wyróżnić. Przeczesuje internet w poszukiwaniu najbardziej cringe'owych filmików na TikToku i kpi z nich w adekwatny sposób. Większość z nich to dziwne wyzwania lub trendy polegające na udawaniu kogoś, kim się nie jest. Trudno tak naprawdę opisać to słowami, dlatego poniżej znajdziecie próbkę.

Filmiki na kanale swagboygorringe przekuwają cringe w bekę.

Jeszcze w zeszłym roku na końcu każdego takiego filmiku, dodawał krótki fragment ze swoim zdziwieniem. Teraz jednak wypracował własny minimalistyczny styl i jego ostatnie TikToki są zwieńczone miną, która mogłaby być w słowniku przy haśle "OJACIEPIER..." lub "ALE ŻE CO?". Do tego korzysta z krzywych ujęć kamery, by jeszcze bardziej uwypuklić surrealizm.

Bez jego wyrazu twarzy odnalezione przez niego "perełki" tylko by żenowały, a tak - za każdym razem parskamy śmiechem. Przynajmniej ja tak mam, ale chyba nie tylko, bo swagboygorringe ma prawie 6 milinów obserwujących.

REKLAMA

I wiadomo, że to, co robi Australijczyk, jest trochę boomerskie. Podejrzewam, że gdybym wychował się w czasach TikToka, a nie MySpace'a czy Fotki, to nagrywałbym podobne rzeczy. No dobra, może nie aż tak złe, jak te wyśmiewane przez Gorringe'a, ale pewnie i tak po latach bym ich się wstydził. Sam szyderca też nie jest taki nieskazitelny, bo ma na koncie pewną krzywą akcję: nagrał filmik, na którym wsadził sobie palec w tyłek i potem go wąchał (na marginesie dodam, że po wyjęciu palec był cały brązowy), by sprawdzić, czy jest chory na Covid-19. Kiedy oglądam to nagranie, to mam właśnie taką minę jak on teraz.

* zdjęcie główne: swagboygorringe / TikTok

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA