REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Timothee Chalamet jako Willy Wonka. Zobacz zdjęcie z nadchodzącego filmu

Timothée Chalamet pokazał fanom, jak prezentuje się w roli kultowego Willy'ego Wonki.

12.10.2021
10:42
timothee chalamet willy wonka 2021 johnny depp
REKLAMA

Gene Wilder, Johnny Depp, Timothée Chalamet. Trzeci z aktorów, którego w ostatnim czasie widujemy na ekranie, cóż, dość często, wcieli się w młodą wersję Willy'ego Wonki w prequelu filmu i książki "Charlie i fabryka czekolady", który zapowiedziano już w 2016 roku. Oparta na postaciach stworzonych przez Roalda Dahla historia skupi się na młodym Wonce i jego przygodach przed otwarciem najsłynniejszej na świecie fabryki czekolady. Według serwisu Deadline będzie to pierwszy raz, gdy Chalamet kilkakrotnie zaprezentuje na ekranie swoje umiejętności śpiewu i tańca (tak, w filmie nie zabraknie sekwencji musicalowych).

REKLAMA
Timothée Chalamet jako Willy Wonka

Film wytwórni Warner Bros. reżyseruje Paul King, który napisał scenariusz m.in. z Simonem Farnabym. W obsadzie znaleźli się m.in. Rowan Atkinson, Sally Hawkins i Olivia Colman. To trzeci raz (1971 i 2005 rok), gdy Hollywood zainteresowało się historią Wonki - poprzednie wersje to jednak adaptacje klasycznej powieści Dahla, a zatem tym razem poznamy nową historię. Szczegóły fabuły nie są znane; wiemy tylko tyle, że skupi się ona na losach legendarnego cukiernika przed założeniem słodkiego imperium (oficjalny opis brzmi: "początku pomysłowego młodego wynalazcy, zanim stał się słynnym Mozartem czekolady"). Większość zdjęć ekipa realizuje w Londynie.

Nominowany do Oscara Chalamet swoją międzynarodową popularność zdobył dzięki roli w filmie "Tamte dni, tamte noce" Luki Guadagnino. Powyższe zdjęcie na swoim Instagramie opatrzył cytatem z filmu z 1971 roku - "To napięcie jest straszne. Mam nadzieję, że się utrzyma".

REKLAMA

Jeszcze w tym roku zobaczymy Chalame'a w filmach: "Diuna" Denisa Villeneuve'a (już 22 października!), "Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun" Wesa Andersona oraz "Nie patrz w górę" Adama McKaya. W każdym z tych przedsięwzięć towarzyszy mu gwiazdorska obsada - najpopularniejsze hollywoodzkie nazwiska.

"Charlie i fabryka czekolady" opowiada o tytułowym Charliem, czyli chłopcu pochodzącym z ubogiego domu. Pewnego dnia Charlie zdobywa Złoty Bilet, który uprawnia go do zwiedzenia niezwykłej fabryki czekolady Willy'ego Wonki. Bohater udaje się tam wraz z dziadkiem, który jest byłym pracownikiem fabryki.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA