REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

To już oficjalne: Tom Cruise za rok poleci w kosmos nakręcić swój nowy przygodowy film akcji

Tom Cruise znany jest w branży jako absolutny perfekcjonista, któremu zawsze zależy na jak najbardziej wiarygodnym nakręceniu sceny. Jego przyszłoroczny wyczyn przejdzie jednak do historii kina. Właśnie oficjalnie potwierdzono, że Cruise i reżyser Doug Liman wyruszą wraz z misją załogową SpaceX w kosmos kręcić swój nowy film.

22.09.2020
14:05
tom cruise kosmos
REKLAMA
REKLAMA

Rok 2020 zostanie zapamiętany z wielu mało optymistycznych wydarzeń, ale również ze względu na historyczne wydarzenia z branży podróży kosmicznych. W ramach współpracy NASA i SpaceX prywatna firma Elona Muska po raz pierwszy w historii dostarczyła astronautów na pokład stacji kosmicznej i z powrotem, co otworzyło przed nią świetlaną przyszłość. Częścią strategii SpaceX na kolejne lata mają być zaś załogowe loty turystyczne na orbitę okołoziemską.

W maju hollywoodzkie portale branżowe podały informację, że negocjacje z obiema firmami rozpoczął Tom Cruise, któremu zależy na pokonaniu kolejnej bariery i nakręcenie kolejnego filmu akcji częściowo w przestrzeni kosmicznej. Powodzenie takie projektu wydawało się bardzo prawdopodobne. Tym bardziej, że Cruise nie może narzekać na niskie zarobki. Nie widzi też przeszkód w ich zainwestowaniu, jeśli ma to przyspieszyć prace nad jakąś produkcją z jego udziałem (ostatnio wydał blisko milion dolarów na statek). Na oficjalne potwierdzenie musieliśmy jednak trochę poczekać.

Tom Cruise i reżyser Doug Liman już oficjalnie zostali wpisali na listę członków załogi statku SpaceX Axiom Space-1.

Informacja na temat dołączenia wspomnianych przedstawicieli branży filmowej do turystycznego lotu pochodzi od portalu Space Shuttle Almanac. Podróżni wyruszą za nieco ponad rok wraz z astronautą Michaelem Lopezem-Alegrią i spędzą na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej około sześciu dni. Tożsamość trzeciej osoby prywatnej, która wyruszy wraz z Cruisem i Limanem nie została na razie ujawniona.

Na temat fabuły produkcji nie wiadomo na razie nic konkretnego. Natomiast z pewnością za kamerą zasiądzie Doug Liman, który miał już okazję współpracować z Cruisem przy okazji „Na skraju jutra” i „Barry Seal: Król przemytu”, a na swoim koncie ma jeszcze takie tytuły jak „Tożsamość Bourne'a” czy „Jumper”.

REKLAMA

O ile nie dojdzie do żadnych opóźnień, Tom Cruise poleci w kosmos w październiku 2021 roku.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA