REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Tom Cruise dał niesamowity popis. W "Mission: Impossible" skoczył motocyklem z fiordu

Tom Cruise znany jest nie tylko ze świetnych ról, ale również z ogromnej odwagi. 60-letni aktor już nie raz pokazywał, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych w kaskaderskich scenach. Aktor nie korzysta z pomocy i większość, jak nie wszystkie odważne ujęcia, wykonuje sam. Do sieci trafił właśnie klip, w którym gwiazdor szaleje na planie najnowszej odsłony "Mission: Impossible".

20.12.2022
14:31
Tom Cruise
REKLAMA

Tom Cruise jest jednym z najpopularniejszych aktorów swojego pokolenia. Na swoim koncie ma mnóstwo ról, a kreacja w drugiej odsłonie "Top Gun: Maverick" jest najbardziej dochodową w jego karierze. Niedawno aktor dziękował swoim fanom za to, że tak licznie poszli do kina na drugą część "Top Guna". Zrobił to, skacząc z helikoptera na planie najnowszej części "Mission: Impossible".

REKLAMA

Tak Tom Cruise szaleje na planie najnowszej odsłony "Mission: Impossible"

Teraz do sieci trafił klip, w którym Cruise daje popis kaskaderskich umiejętności na planie filmu. Na swoim Twitterze Tom podzielił się wideo, które powstało na planie hitowej produkcji "Mission: Impossible". Jednym z najbardziej kaskaderskich popisów aktora na planie filmu jest skok ze spadochronem z pędzącego motocyklu. W klipie poza próbami skoku ze spadochronem, fani mogą też zobaczyć jego wyczyn kaskaderski na skomplikowanej rampie zbudowanej na jednym z norweskich klifów.

Aktor w swoich mediach społecznościowych pokazał zmontowany klip, który powstał dwa lata temu, w czasie pandemii koronawirusa w Norwegii. Cruise przyznał, że ten wyczyn chciał zrobić już dawno temu. Teraz, na potrzeby filmu, udało mu się to. Jak przyznał, poza wieloma miesiącami bardzo intensywnego treningu, scenę trzeba było nagrać przy odpowiedniej pogodzie, aby podmuchy wiatru nie strąciły pędzącego po rampie aktora. Sporym problemem były też podmuchy wywołane przez helikopter, z którego kręcona była scena. Lekko nie było, o czym zresztą Cruise informował swoich fanów.

Gdyby pojawił się mocniejszy wiatr, to mógłbym spaść z rampy. Helikopter, z którego kręcono scenę, też był problemem. Istniało ryzyko, że podczas rozpędzania się po rampie zostanę uderzony kamieniem. Nie wiedzieliśmy też, jak zachowa się motocykl podczas kręcenia tego ujęcia. Po zjechaniu z rampy miałem około sześciu sekund, aby otworzyć spadochron, i nie chciałem utknąć z motocyklem - opowiadał. Tuż po szczęśliwym nagraniu trudnego ujęcia aktor powiedział do reżysera: Dzięki stary, myślę, ze jeszcze trochę wytrzymam na motocyklu.

REKLAMA

"Mission: Impossible". Kiedy premiera siódmej i ósmej części?

Warto dodać, że dwie ostatnie części "Mission: Impossible" mają być ze sobą ściśle połączone. Pierwsza, "Dead Reckoning - Part One”, trafi do kin 14 lipca 2023 roku. Z kolei druga, ósma odsłona pojawi się w kinach w czerwcu 2024 roku.

Obydwie części reżyseruje Christopher McQuarrie.  W rolach głównych poza Tomem zobaczymy też m.in. Vanessę Kirby, Rebeccę Ferguson oraz Simona Pegga.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA